Gdy termometry ukazują nam coraz niższe temperatury, a lato zmienia się powoli w piękne wspomnienia, chcielibyśmy się przy czymś wygrzać. Nic tak skuteczniej nie ogrzewa, jak figlarny ogień z kominka.

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Ogień ratuje życie człowiekowi od pradziejów. Jest również metaforą domu i namiętnej miłości. Posiada również działanie terapeutyczne- wpatrując się w żar, relaksujemy się. Stąd też nie dziwi fakt, że mnóstwo ludzi decyduje się na postawienie w swoim mieszkaniu kominka.

Jeszcze niedawno na tego typu ekstrawagancję mogły sobie pozwalać jedynie osoby, które zamieszkiwały budynki jednorodzinne. Teraz kominek można postawić też w zabudowie rekreacyjnej oraz w budynkach wielorodzinnych. Nie powinny one przekraczać 12 metrów wysokości, ani posiadać więcej niż 4 piętra.

Jeśli zechcemy mieć kominek w naszym mieszkanku, mamy do wyboru mnóstwo ciekawych projektów. Można wybrać klasyczny murowany kominek, który kojarzony jest z sielskimi klimatami. Ale dla amatorów bardziej awangardowych aranżacji również jest coś interesującego. Możemy zdecydować się na tradycyjne kominki na drewno lub węgiel, kominki gazowe i na biopaliwo.
Kolejnym etapem jest wybranie konkretnych części. Najpierw drzwiczki do kominka. W różnych sklepach, również tych online, znajdziemy przeróżne modele, w każdych cenach.

Szyba kominkowa Robax to też dużo pomysłów. Nie zapominajmy, aby była odporna na najwyższe temperatury oraz posiadała niezbędne atesty. W sklepach odnajdziemy już rodzaje samooczyszczające się. Niezwykle modne jest również szkło gięte. Może być ono gięte po łuku, pod kątem lub w formie trapezu. Firmy wykonują szkło kominkowe dostosowane do naszych indywidualnych wymagań. Trzeba też nabyć odpowiednie akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy stojaki na opał powinny być w takiej samej stylizacji.
Dla jednych kominek jest metaforą domowego ogniska. Dla innych- bogactwa.

W sieci znajdziesz dużo bardzo interesujących artykułów – jeżeli chcesz poznać jeszcze jeden – sprawdź na serwisie (http://www.metfix.com.pl/) a nie pożałujesz!

A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak dobrego smaku u gospodarzy. Prawda zapewne leży gdzieś w środku.