Rok rocznie w naszym państwie w okresie letnim możemy obserwować wielkie ulewy, które nierzadko zalewają mieszkańców. Piwnice pełne wody jak również zalane panele to ostatnimi czasy często obserwowane skutki burzowych tygodni. Warto zabezpieczyć dom przed powodzią w każdy możliwy sposób. Szczególnie, kiedy dopiero będziemy budować dom, warto jest projektować go na wzniesieniu, tak by woda płynęła w dół, a nie gromadziła się w pobliżu drzwi.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwi to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w trakcie ulewnych deszczy. Ważne jest też prawidłowa izolacja domu, szczególnie piwnicy. Stosujmy materiały przeciwwilgociowe oraz uszczelniające okna. Dobrze jest również zainwestować w porządne ogrodzenie domu, które także pozwoli pomniejszyć ilość wody dostającej się na podwórko. Gdy pragniemy sprawdzić czy nasz dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed powodzią, warto zrobić pomiary wilgotności i ewentualnie dokonać dodatkowych poprawek i izolacji ścian – firbau.pl/baza-wiedzy/74-diagnostyka.html. Nierzadko wcale nie mamy domu w pobliżu zbiorników wodnych, a i tak jesteśmy narażeni na nieprzyjemne skutki gwałtownych deszczy.

Kiedy jednak dopadła nas powódź i trzeba poradzić sobie w jakiś sposób z piwnicą napełnioną wodą, pierwsze co musimy wykonać to wypompowanie jej i osuszenie piwnicy. Pompy (patrz też: montaż pomp ciepła olsztyn) a także osuszacze można wypożyczyć na jakiś czas tudzież zakupić w sklepach. Przydatne będą także worki piaskowe, które powstrzymają przepływ wody.

Kiedy pogoda będzie stabilna wskazane będzie udać się do fachowców, którzy zaizolują nasz dom. Możliwości jest dużo, na przykład iniekcja krystaliczna – Firbau, ciśnieniowa czy też drenaż okolicy domu. Wszystkie z oferowanych sposobów na pewno ograniczą ryzyko ponownego zalania. Dobrze jest więc odnaleźć osoby, które zawodowo zajmują się izolowaniem domów po powodzi.

Woda to wyjątkowo silny żywioł, który może szybko zniszczyć nam dom czy też piwnicę w trakcie powodzi. Warto zainwestować swoje fundusze w odpowiednie zabezpieczenia i izolacje przeciwpowodziowe, aby nie musieć się martwić skutkami gwałtownych burzy w naszym otoczeniu. Każdy sposób będzie dobry, jeżeli tylko ochroni nasze podwórko przed żywiołem.