Każda powierzchnia z drewna wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i pielęgnacji. Efektywność pielęgnacji i zabezpieczenia drewna na zewnątrz zależy w dużej mierze od tego, jak głęboko preparat impregnujący wejdzie w strukturę drewna, wobec tego zawsze impregnujemy drewno suche.

Poznaj: .

Powierzchnia przeznaczona do malowania musi być czysta, sucha i odtłuszczona rozcieńczalnikiem odpowiednim do typu impregnatu. Najistotniejszą rzeczą jest dobór właściwego wyrobu do zabezpieczenia i konserwacji drzewa. Lakier do drewna na zewnątrz winien być dobrany do typu nawierzchni i własnych wymogów. Produkt do konserwacji drewna na zewnątrz musi kompleksowo ubezpieczyć nawierzchnię. Ważnym komponentem takich lakierów są biocydy, które chronią przed pleśniami, grzybami i insektami. Jednakowo ważne jest, żeby lakier miał czynnik ochronny przed promieniami UV. Dostępne są preparaty bezbarwne, lub w barwach drewnopodobnych. Lakiery bezbarwne wolno używać na zewnątrz wyłącznie do rozjaśniania zabarwionego już drzewa.
Woodfix D3 firmy Den Braven

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Posadzka z kamienia

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Oleje do podłóg drewnianych z zasady są zagwarantowane do drzewa twardego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Nie są polecane do zabezpieczania miękkich odmian. total seriola sporządza się na podłożu oleju roślinnego. Ochraniają drewno przed przesadnym przyswajaniem wilgotności, a co za tym idzie przeciwdziałają jego rozsychaniu się i pękaniu. Sprawdź to:

Odświeżają również obszary malowanych detali i zabezpieczają je przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Drewno ochronione tylko olejem powinno być nim malowane każdego roku na wiosnę.