Przebywanie nad morzem, niesie ze sobą mnóstwo plusów, jeśli nie same. poza korzyściami w postaci świeżego, czystego powietrza oraz cieszących oko krajobrazów, mogących nas cieszyć swoim doskonałym pięknem, możemy również – prawie na pewno – natrafić na ofertę biura nieruchomości, która w 100 % spełni nasze, nawet najbardziej wybredne wymagania. W ten sposób nowe mieszkania nad morzem są niezwykle realne i dostępne. Co jeszcze daje nam mieszkanie w pobliżu morza?

Nowe mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim ekologia! Obszary nadmorskie są teraz jednym z najmniej zaśmieconych terenów naszego kraju. Dojście do morza, zmienia powietrze o dobry dla naszego organizmu jod. Ponad to mamy szansę cieszyć się spokojem i ciszą, ponieważ brakuje tam, takiego skumulowania przemysłu jak w innych częściach kraju. No i wszędzie jest blisko! Odległości do znaczniejszych miast są nieco mniejsze, zatemjeżeli już nam się będzie nudził spokój wypoczynek, zawsze możemy pojechać do miasta żeby zażyć trochę wrażeń, na przykład do Gdańska.

Gdańsk jest 1000-letnią ostoją kultury z pięknymi zabytkami, warto pójść na ulicę Długą na której bez wątpienia nie będziesz się nudzić. Znajdziemy tam Złotą Bramę, piękny Ratusz, wyjątkowy i zjawiskowy Dom (zobacz montaż kotew) Uphagena, nietuzinkowy Dwór Artusa, a także Neptun, Panienka z okienka oraz Zielona Brama – kokoszki.pl/mieszkanie,48,strona.html.

To wyłącznie niewielka zapowiedź tak dobrze odrestaurowanego wiekowego Gdańska, ponieważ tego typu miejsc jest wiele, które zachwycają i zachęcają do zwiedzania. Po całym dniu zmęczeni i spragnieni słońca możemy odpoczywać na wspaniałych plażach Trójmiasta.

Tak naprawdę mnóstwo atrakcji czeka w całym Trójmieście. Liczne muzea, czyste parki i lasy, liczne miejsca do romantycznych spacerów, piaszczysta plaża do błogiego wypoczynku a także wiele atrakcji na przykład koncerty (mnóstwo bezpłatnych, zwłaszcza w okresie letnim). Dla osób pragnących nieco potańczyć multum klubów a także dyskotek w Sopocie, Gdańsku oraz Gdyni. Jak widać, nad morzem jest wszystko czego potrzebujemy. Nie tylko błoga cisza i spokój, ale tez miejsca, w których można się “rozerwać” i czuć znów młodo. Naprawdę warto tu zamieszkać.