Balustrady balkonowe, najczęściej nazywane barierkami, spełniają dwie niezwykle ważne funkcje. Jedną z nich jest funkcja zabezpieczająca, druga z kolei dekoracyjna. Dzisiaj wiele mieszkań wyposażonych jest w różnej wielkości balkon, z kolei w domach jednorodzinnych może być ich więcej niż jeden. Kiedy chcemy dokonać wyboru jak najbardziej właściwe barierki zauważamy, iż na rynku jest niezwykle szeroka oferta balustrad, zarówno pod kątem materiałów czy rodzaju, z jakiego są stworzone.

W czasie wybierania barierek należy sugerować się kilkoma ważnymi elementami. Co ważne, powinniśmy liczyć się z architekturą i wysokością konkretnego budynku.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści (http://www.artimbo.pl/pergole-drewniane,g59.html)? To oczywiście pokrewna problematyka, zatem bez wątpienia również bardzo Cię zainteresuje.

Jeżeli zaś jest to blok (nasze linki) lub kamienica, to w którym miejscu jest więcej balkonów, także z wyglądem innych. Przede wszystkim

Dzięki kotwie chemicznej bez problemu zamocujemy balustradę.

Autor: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl

nowe barierki powinny właściwie współgrać z całym urządzeniem balkonu i okien, najistotniejsze więc, żeby zachować jednorodność materiałów, rozmiary i kolorystykę. Przy doborze odpowiednie balustrady niezwykle ważnym okazuje się przykładowo kształt balkonu.

W inny sposób więc podchodzi się do balkonów czy tarasów o zaokrąglonym kształcie, na przykład w kształcie litery U lub C. trzeba im poświęcić więcej uwagi, z pewnością więcej niż tym najmodniejszym zaprojektowanym na podstawie prostokąta. Duży stopień uwagi i dokładności warunkuje tutaj właściwe ukształtowanie balustrad i barierek, co w końcu nie jest łatwym wyzwaniem. Balustrady na taras tworzone są z różnorodnych materiałów. Najczęściej spotykane balustrady to te drewniane, stalowe, szkła, kamienne czy betonowe.

Pod tym względem trzeba wziąć pod uwagę ogólny styl, wysokość czy barwy budynku, jak również jego elementy dekoracyjne. Z tego między innymi powodu, w domach drewnianych, szczególnie stylizowanych, nie tworzy się innych barier, niż wykonane z drewna. Zrobione z betonu czy ukształtowane z kamienia wprowadzałyby bałagan, tworzyłyby dysproporcję, co sprawia, że niekorzystnie się prezentują.

W prywatnych domach pojawia się więcej okazji, jednakże nie oznacza to całkowej dowolności. Granicą jest z pewnością styl domu, lecz też jego proporcje, barwy elewacji czy okien. nieciężkie, metalowe czy szkła balustrady będą przystawać do domów o współczesnym designie, z kolei ciężkie balustrady kute, powinny być zamieszczane w dużych domach o właściwej stylistyce Trzeba jednakowoż dodać, że kute czy kamienne balustrady powinny pasować do ogrodzenia.