Wytworny i naturalny materiał którym jest drzewo, podkreśla charakter każdego pokoju, przydając mu klasyczny i jednocześnie szykowny charakter.

Producent parkietów Parkiety Prycznicz oferuje znakomity parkiet, który jest izolatorem cieplnym i akustycznym. W przeciwieństwie do płytek podłogowych, lub paneli zapewniają one wrażenie przytulności i ciepła, toteż bez problemów można chodzić po nich na bosaka.

Tradycyjny parkiet Prycznicz – (podłoga jesionowa) nie wychodzi z mody, zmieniają się tylko detale. Parkiet to podłoga z drewna na wiele lat. Pasuje do jakiegokolwiek pomieszczenia, nawet tego z częściami w stylu ludowym. Podłoga po cyklinowaniu jest jak nowa. Nawierzchnię parkietu najlepiej zaimpregnować odpowiednim lakierem poliuretanowym, bądź olejem do podłóg.
drewniany parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Podłogi drewniane producent proponuje, aby dobrać twardość desek do danego pomieszczenia. Do wnętrz mniej eksploatowanych nadaje się każdy rodzaj drewna. Ze względu na nieduże nasilenie ruchu możemy wybrać bardziej miękkie typy jak brzoza, sosna, bądź olcha. Jeżeli decydujemy się na podłogę drewnianą do korytarza, lub holu, to najistotniejszą cechą powinna być twardość. To ona przesądza o trwałości i oddziałuje na powierzchowność podłogi po latach eksploatacji.
podłogi drewniane producent

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
W punktach bardzo narażonych na defekty, w bawialniach i pokojach dziennych niezbędna jest deska podłogowa o najwyższej twardości.

Należałoby pamiętać, ażeby umeblowanie zabezpieczyć podkładkami filcowymi, a pod fotel, albo krzesełko na kółkach podłożyć przejrzystą matę ochronną.
Podłoga wykonana z naturalnego drzewa posiada niepowtarzalny wizerunek, jest trwała, ciepła i łatwa w utrzymaniu schludności.