Zaletą szukania mieszkania do wynajmu przez agencję nieruchomości jest to, że pośrednik zna terenowy rynek i jest w stanie dać dużo dobrych porad co do wymagań zainteresowanego. Agencja nieruchomości potrafi w zawodowy sposób negocjować opłatę najmu, zorganizować wszelkie sprawy urzędowe powiązane z najmem, jakkolwiek należy wiedzieć, że za taką usługę będzie trzeba uiścić przeważnie kwotę wynoszącą równoważność miesięcznego czynszu za najem.

Przed podpisywaniem umowy pośrednictwa w wyszukiwaniu mieszkania na najem należałoby jeszcze jedynie stwierdzić wiarygodność agencji na forach internetowych, lub zapytać w towarzystwach jednoczących biura pośrednictwa, bowiem zdarzają się nierzetelne biura pośrednictwa, które mogą zamykać transakcje z dzierżawcą bez zgody posiadacza lokalu.

Jednak bardzo popularnym rozwiązaniem szukania mieszkań są komunikaty opublikowane w Internecie. W serwisie nieruchomościowym ogłoszenia są uaktualniane, wystarczająco szeroko zaprezentowane, oraz mające rozbudowaną galerię fotografii. Oferty wynajmu mieszkania odnajdziemy też w terenowej prasie. Ogłoszenia tam zamieszczane są w specjalnych sekcjach ogłoszeniowych. Zawierają

mieszkania w Gdańsku

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

jednak informacje częściowe o lokalu, w zasadzie w której dzielnicy się znajduje, oraz kontakt (polecamy pstryczki nota bene) do wynajmującego.

Mając listę interesujących lokali Gdańsk, warto umówić jak najwięcej wizyt jednego dnia. Powinno się zwrócić uwagę na to, czy okna nie wychodzą na ruchliwą ulicę. Jeśli mieszkanie zlokalizowane jest całkiem wysoko, czy jest dźwig. Jeśli masz samochód, może lokal mieszkalny posiada dedykowane miejsce parkingowe. Oglądając lokal mieszkalny warto zapytać również właściciela, które fragmenty ekwipunku mieszkania zostają, a jakie pozostaną zabrane. Jeżeli osoby mające zamieszkiwać w lokalu palą papierosy trzeba o tym poinformować właściciela i spytać czy nie ma nic przeciwko.

Przy podpisaniu umowy powinno się ustalić z właścicielem lokum co wchodzi w skład kwoty czynszu. Warto zapytać właściciela jakie są mniej więcej koszty ciągłych miesięcznych rachunków na podstawie doświadczeń ostatnich mieszkańców.