Równocześnie z ekspansją cywilizacji a także skutkami zwiększenia się liczby ludności, wszczęliśmy poszukiwać alternatywnych, renowacyjnych środków mocy. A co nas do tego skłoniło? Bardzo duża liczba ludności, jaka teraz zamieszkuje naszą planetę, codziennie emituje do powietrza ogromne ilości dwutlenku węgla.

wiatraki

Autor: LordFerguson
Źródło: http://www.flickr.com
Reakcją rosnącej emisji była wzmagająca się dziura ozonowa, jaka jest osłoną naszej planety przed przesadnym promieniowaniem słonecznym. By hamować przyśpieszającą się emisję i w konsekwencji wzmagania się dziury ozonowej, człowieczeństwo postanowiła szukać opcjonalnych środków siły. Więcej: (Wejdź)

Najistotniejszymi obecnie środkami mocy stała się energia osiągana z wody, wiatru jak i promieni słonecznych. Jednak wszystkie z owych sił nie mogą być wszędzie uzyskiwane. Potrzebne są warunki, które musi się spełnić, aby ową siłę móc pozyskiwać. Aby osiągnąć siłę z wody należy mieć wejście do jej niezliczonych źródeł. Znaczy to tyle, że by móc opłacalnie tworzyć z niej energię należy mieć dostęp do jej ogromnej ilości, np. wielka rzeka.

W przypadku pozyskiwania siły z promieni słonecznych wskazane jest zamocować panele słoneczne na bardzo dobrze napromieniowanej stronie naszej posesji I najłatwiejsze do pozyskania źródło siły jest to energia (instalacje fotowoltaiczne szczecin) z wiatru. Możemy ją osiągać przy pomocy elektrowni wiatrowych. Najłatwiejsza elektrownia wiatrowa do domu, jaką jesteśmy w stanie zainstalować we własnym ogrodzie. Nie zajmuje ona mnóstwo miejsca. Tymczasem przed wyborem właściwego urządzenia powinniśmy obliczyć moc jaką będziemy zużywać na dobę. Autor:

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy obliczymy moc uzyskaną przez urządzenia dobieramy (zawsze z lekkim zapasem) odpowiednią elektrownie do naszego domu. Możemy uczynić to osobiście lub podejść do firmy świadczącej usługi w wyborze i montażu odnawialnych źródeł energii – elektrownia wiatrowa do domu. Przedsiębiorstwo takie poprowadzi Cię przez cały proces wyboru odpowiedniego sprzętu, pomoże Ci zainstalować oraz podłączyć oraz co najciekawsze pomoże Ci załatwić wszelkie procedury.A co do formalności: możemypostarać się o dofinansowanie dla odnawialnych źródeł siły. Dofinansowanie bądź dotacje z tego tytułu nazywają się Prosument.