Mamy w planach zbudować dom – plan bardzo ambitny, ale jak najbardziej do zrobienia. To jednak nie wszystko, gdyż planujemy, by była to budowla trwała, oryginalna i nie za najbardziej skromne pieniądze. Wychodzimy bowiem z założenia, że to projekt naszego życia, a jak najbardziej na takie coś nie należy ani oszczędzać z inwestycją w materiały, ani blokować fantazyjnych pomysłów. Oczywiście, nie można przekroczyć granicy, czyli fantazja nie może wygrać ze zdrowym rozsądkiem, nie może także być bardziej niezbędna od praktycznej strony. Najbardziej korzystnie to zbilansować, wtedy rezultat będzie najlepszy.

Jeśli więc planujemy takie coś, to należy zacząć od silnej podstawy, czyli od bardzo dobrych materiałów. Nie kupujmy najtaniej. Nie chodzi też o to, żeby przepłacać, ale by dobrać takie materiały, które sprawdzą się w każdych warunkach i będą gwarantem, że nasz dom będzie świetnie wykończony – ofertę schodów firmy Kowarts. Niektóre osoby robią właśnie ten błąd, iż pragną zbyt dużo oszczędzać i nabywają najbardziej tanie materiały, tak więc po pewnym czasie coś trzeba wymienić, coś naprawić, i tak to zajmuje sporo czasu.

ogrodzenie

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Wybudowanie domu jest niezwykłym konkretem, należy więc to zrealizować nie jak najmniejszym kosztem. Tym bardziej, że można zaoszczędzić na innych elementach, przykładowo na wystroju wokół domu. Możemy sami zaplanować ogród, natomiast ogrodzenie przygotować solidne, lecz zatrudnić taką firmę, która nie będzie wołać zbyt dużej kwoty za robociznę – ofertę Kowarts. Wtedy jak interesują nas ogrodzenia (ogrodzenia gabionowe) kute, jesteśmy w stanie sobie na nie pozwolić mając na uwadze, iż będą bardzo dobrze się prezentować, a jednocześnie nie będą kosztować bardzo dużo. Tak samo działajmy w domu, bo choć dobrze kupować dobre materiały, to z pewnością na wielu rzeczach jesteśmy w stanie zaoszczędzić.

Np. planujemy zrobić schody kręcone, tak więc nie ma przeszkód, by samemu zabrać się za tą pracę. Oczywiście z pomocą człowieka, jaki ma w tej materii doświadczenie. Chodzi jednak o to, że nie trzeba wynajmować całego sztabu ludzi, gdyż jak tylko mamy czas można się spokojnie tym zająć. W tej sytuacji nasz dom będzie trwały, my zaoszczędzimy, a jednocześnie będziemy mieli satysfakcję, iż fizycznie (nie tylko psychicznie) przyłożyliśmy się do jego postawienia.