Nieważne czy posiadamy dom na odludziu, czy mieszkanie w bloku. Każdy człowiek chce chronić swą prywatność. Z tego powodu należy zamontować dźwiękoszczelny izolator na ściany.
Jeżeli mieszkamy w bloku i niemal ze wszystkich stron mamy jakiegoś sąsiada, to deweloper nie da nam gwarancji, że będą to cisi mieszkańcy.

płot

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
osoby

Autor: Malte Hempel
Źródło: http://www.flickr.com
Może okazać się, że będzie nas złościć głośne słuchanie muzyki albo ujadanie psiaka. Dodatkowo świadomość, że my słyszymy sąsiadów, sprawia, że jesteśmy pewni, że oni również nas słyszą. By czuć się komfortowo we własnym domu, warto zainwestować w korek ścienny. Jest to dobry sposób na wygłuszenie wszelakich dźwięków. Badania udowodniły, że nowoczesne korki pochłaniają nawet do 95% wszelkich hałasów. Sprawi to, że będziemy czuć się w swoich czterech kątach naprawdę dobrze. Poza tym, korek daje także ochronę przed zbytnim nagrzewaniem się mieszkania latem oraz zbytnim wychładzaniem go zimą. Dzięki temu będziemy mogli lepiej utrzymać w środku wymarzoną temperaturę. Oprócz tego zatrzymuje on wilgoć, dlatego na ścianie nie powinny powstać grzyb czy pleśń. Nowoczesne korki są sprzedawane zwykle w wersji płyt, które po prostu należy przykleić do muru przy użyciu kleju do korka ściennego. (montaż styropapy) jest bardzo łatwy i nie wymaga zatrudniania ekipy budowlanej.

Jeśli zechcemy pozostawić korek na murze tak, aby był na wierzchu, to możemy wybrać wersję dekoracyjną. Jest ona droższa, ale prezentuje się oryginalnie. Możemy wówczas wybrać także kolor.