Jeśli korzystamy z prądu czy gazu, powinniśmy za nie zapłacić, bo to nie jest nasza własność. Identycznie dzieje się wówczas, kiedy wykorzystujemy z wody, za nią również musimy płacić odpowiedniej firmie, która trudni się jej zdobywaniem, filtrowaniem, udostępnianiem i odprowadzaniem zanieczyszczonej wody, z której my już nie korzystamy.

licznik przepływu wody

Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Za zużycie czegokolwiek ciągle należy płacić

Ustalane są właściwe stawki, czas zapłaty, lecz także powinniśmy wspomnieć o tym, że do zobaczenia jak wiele tak naprawdę zużyliśmy danego dobra, niezbędne okazują się być dobre liczniki, które będą to wszystko dokładnie notowały.

Wodomierze mieszczą się w każdym budynku

W każdym domu, w miejscu gdzie mieści się pokrętło do zakręcania wody, znajdują się odpowiednie liczniki, które udowadniają stan jej zużycia, rozbijając jeszcze pokazane wartości na wodę ogrzewaną i zimną. Takie wodomierze (pełna analiza) ulokowane istnieją w tak dostępnym miejscu, że sami mamy szansę zobaczyć ile tej wody w ciągu dnia zużywamy, dzięki czemu mamy szansę się odpowiednio przyszykować na wysokość rachunku jaki otrzymamy, tak samo jak możemy ocenić, czy zużywamy tej wody sporo, czy jednakże niewiele (). Takie rozwiązania nie tylko sprawiają, że każdy wie jak wiele powinien zapłacić za zużytą wodę, lecz również pozwalają nam pilnowanie jej wykorzystania, dzięki czemu możemy określić, czy wykorzystujemy jej więcej, czy mniej.

Liczniki powinny funkcjonować bezawaryjnie

licznik wody

Autor: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com

Takie liczniki powinny działać bezawaryjnie, gdyż tylko wtenczas są w stanie podawać właściwą liczbę. Co więcej gdy obawiamy się, że ktoś podpiął się do naszego licznika oraz podnosi nam wartość wykorzystanej wody, to powinniśmy powiedzieć, że zakładane okazują się być na nich specjalne plomby, a ich zerwanie świadczy o tym, że ktoś próbował coś robić przy naszym liczniku. Sami tych plomb także nie powinniśmy zrywać, bo będzie się to wiązało z ogromnymi karami finansowymi.