Nasza ojczyzna jest państwem bardzo rozwiniętym, gdzie produkuje czy przechowuje się przeróżne rzeczy. Do tego potrzebna wydaje się być spora przestrzeń.

mieszkania

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
komputer

Autor: Kuruman
Źródło: http://www.flickr.com
[IMG=30/l_

mieszkania

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

0814cb57b867ba33.jpg|L|W=199|ALT=hale|TITLE=Schody jednobiegowe marki ZLEM]

Hale magazynowe lub produkcyjne w naszej ojczyźnie bywają dosyć łatwo dostrzegalne. Prawie w każdym większym mieście są umiejscowione na jego obrzeżach. Posiadacze ogromnych hal lubią, kiedy usytuowane są one przy wylotówkach na trasy szybkiego ruchu, gdyż wtedy TIR-y nie muszą jeździć przez miasto i tkwić w korkach. Hale w ogóle nie muszą przypominać biednych namiotów. Współczesna technologia ich budowy jest na tak dobrym poziomie, że często można je nawet przerobić na biurowce. Hale zrobione są z dobrych materiałów. Spełniają wszystkie kryteria techniczne, budowlane (styropian dachowy) oraz BHP. Oprócz tego najczęściej miewają ogrzewanie, ponieważ w Polsce mamy przecież długie i czasami mroźne zimy. Jeżeli hala będzie używana w celach magazynowych, to z pewnością musi posiadać specjalnie wskazane miejsca na duże regały i ciągi komunikacyjne, po których jeździć będą wózki widłowe. Mnóstwo tego rodzaju konstrukcji posiada izolowane ściany i specjalnie zaprojektowany dach, który jest w stanie udźwignąć ciężar na przykład śniegu.

Oprócz tego wielu właścicieli decyduje się na zainstalowanie świetlików w dachu, ponieważ ogranicza to zużycie prądu, a poza tym udowodnione jest przecież, że ludzie lepiej czują się przy dziennym świetle. Hala może mieć również wzmocnione ściany zewnętrzne oraz dowolnie ustawione ściany wewnętrzne. O ich rozplanowaniu zadecyduje właściciel.