Badania wykazały iż, prawie 40% utraconego w budynku ciepła wydostaje się dzięki niewystarczająco ocieplonym ścianom. A wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, iż niepoprawnie ocieplony budynek to szczuplejszy portfel. W skali całego sezonu grzewczego, w przypadku domku jednorodzinnego, może to być znaczna suma zupełnie niepotrzebnie wydanych pieniędzy.

ściany

Autor: Qole Pejorian

Weźmy pod uwagę,że izolacja ścian działa w obydwie strony. Czyli w gorące, letnie dni temperatura panująca na zewnątrz nie ogrzewa powietrza wewnątrz naszego domu. To daje nam duży komfort, więc jak możemy się o tym przekonać, ocieplanie ścian naszego domu ma bardzo duże znaczenie dla domowego budżetu, a co za tym idzie naszej świadomości dobrze ulokowanych pieniędzy. Tyczy się to zarówno budynków już istniejących, gdzie wełna mineralna z powodzeniem jest stosowana, jak też domów, które dopiero powstają.

Wełna mineralna, inaczej mówiąc wełna kamienna jest najczęściej nabywanym materiałem izolacyjnym stosowanym w Polsce. Główną jej zaletą jest oczywiście to, iż ma ona bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej. Z tego powodu pomieszczenia, w których ściany pokryte są takim materiałem, po prostu go nie tracą. Przy tym odpowiednio sprawdza się w budynkach szczególnie narażonych na płomienie, czy też bardzo wysokich temperatur gdyż wełna mineralna jest niepalna. O wysokiej ognioodporności wyrobów z wełny mineralnej powinni pamiętać ludzie projektujący budowle użyteczności publicznej, szczególnie gdy znajdzie się w nich znaczna ilość osób.Biorąc pod uwagę dużą izolacyjność akustyczną, wełna z powodzeniem nadaje się także do stosowania gdzie panuje harmider i zgiełk.

Tłumi głosy z zewnątrz oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu i wibracjom powodowanym przez tramwaje, pociągi czy metro. Wełnę mineralną stosujemy również przy dekoracyjnych podwieszanych sufitach.

Wejdź do nowego tekstu oraz czytaj istotne informacje (http://www.bmeters.pl/pl/wodomierze_jednostrumieniowe_suchobiezne/31/) na ten niebywale frapujący temat. Dodatkowe detale przygotowaliśmy dla Ciebie z ogromną przyjemnością.

Mają za zadanie pełnić funkcję pochłaniacza dźwięków i są układane w wolnej przestrzeni pomiędzy stropem a elementami osłonowymi. Dodatkową wartością tego tworzywa jest to, że nie zmienia swoich kształtów ze względu na wysokie temperatury. Bądźmy więc pewni, że użycie tego surowca da nam bezpieczeństwo i zadowolenie na długie lata.