Oświetlenie jest kluczowym szczegółem przy aranżowaniu każdego wnętrza, tak i w mieszkaniu, jak i w obiekcie firmowym czy handlowym. Przy pomocy odpowiedniego światła można nie tylko zapewnić sobie dogodne warunki do pracy, lecz także otrzymać interesujący efekt dekoracyjny.

Oświetlenie led jest współcześnie bardzo modne

Oświetlenie w Twoim domu

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Lampy led zyskują coraz znaczniejsze grono odbiorców oraz są coraz częściej stosowane. Wspomniane światło led opiera się na diodach elektroluminescencyjnych, a żarówki wykonane tą metodą uznaje się za wytrzymałe oraz oszczędniejsze. Oświetlenie led wykorzystuje się tak i w klasycznych świetlówkach, jak i w listwach ozdobnych, kasetonach oraz lampach. Z powodzeniem są one stosowane także do podświetlenia przeróżnych tablic oraz kasetonów reklamowych, jak również przy projektowaniu mebli oraz różnego sprzętu domowego.

Wykorzystaj oświetlenie led przy tworzenia wnętrza

Właściwości oświetlenia led pozwalają wykorzystywać je na sporo różnych sposobów. Wymiana tradycyjnych żarówek na wersje led pomaga ograniczyć koszty eksploatacyjne. Z kolei przy zastosowaniu listw modułowych z lampkami led można wykonywać niebanalne projekty architektoniczne w domach albo innych miejscach, jak chociażby lokalach usługowych lub gastronomicznych. Przy zastosowaniu oświetlenia led można podświetlać półki i fronty w meblach, doświetlać wnęki w ścianach, a nawet podświetlać stopnie schodów. Przy pomocy listw led można także wykonać interesujące ozdoby na ścianach. Istnieje sporo nieszablonowych zastosowań, starczy tylko uruchomić oraz wykorzystać swoją fantazję.

Kasetony led jako doskonała postać reklamy

salon

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Oświetlenie led da się też z dobrym efektem zastosować, by przykuć uwagę klienta. W roli efektywnego firmowego logo dobrze spisują się kasetony led, które mogą mieć wyjątkowo różną formę. Projektowane są zarówno proste tablice, w których lampki led podświetlają treść, przez co są one widoczne także w nocy, jak i tablice, w których litery (litery przestrzenne styrodur) tworzą światełka led. Można także zamówić kasetony półokrągłe, które wspaniale komponują się z łukowym wejściem do budynku oraz są przyjemne dla oka. Ciekawym rozwiązaniem są również kasetony wymienne, w których można dowolnie często zmieniać informacje oraz umieszczać aktualne propozycje dla nabywców. Dzięki tak szerokiemu asortymentowi wspomnianych kasetonów, każdy ma szansę znaleźć produkt na miarę własnych potrzeb.
Inne ważne informacje: nie możesz tego pominąć