Wrocław to wyjątkowe miasto, które przyciąga do siebie młodych ludzi, artystów oraz inwestorów. Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości w Polsce. Aktywność najemców na wrocławskim rynku w 2014 roku utrzymuje się na wysokim poziomie, co świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorów stolicą Dolnego Śląska. Mimo dużego zainteresowania, firmy deweloperskie dwoją się i troją żeby wyróżnić swoje mieszkania we Wrocławiu na wrocławskim rynku nieruchomości.

Plac budowy

Autor: Luis Romero
Źródło: http://www.flickr.com

Do niedawna zmienialiśmy miejsce zamieszkania na inne miasto lub nawet kraj. Było to spowodowane głównie możliwością znalezienia tam ciekawszej i lepiej płatnej pracy. Obecnie na taki wybór może mieć wpływ np. bliskość gór, morza czy choćby lasu, lepsza infrastruktura miejska, szkoły na wyższym poziomie czy zaplecze sportowe. Zmiana miejsca zamieszkania przychodzi coraz łatwiej. Poszukiwanie otoczenia, które jest dla nas optymalne, wymaga świadomości tego, co jest dla nas dobre. Być może niekoniecznie trzeba się wyprowadzać na wieś, żeby być bliżej natury. Może znalezienie mieszkania we Wrocławiu (sprawdź to) na obrzeżach miasta albo w pobliżu parku albo rzeki pozwoli zaspokoić potrzebę kontaktu naturą. Szukanie lepszego miejsca do życia, ciekawszego spędzania wolnego czasu, lepszej edukacji, a nawet zaplecza gastronomicznego wiąże się z miejscem zamieszkania. Symptomy tego zjawiska można zauważyć we Wrocławiu. Widać tu coraz więcej zamkniętych osiedli wyrastających na obrzeżach miasta, które stają się luksusowymi enklawami.

Ponad pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni usługowej to aktualna podaż stolicy Dolnego Śląska. Tanie lokale usługowe już nie gwarantują sukcesu. Najemcy zwracają uwagę na energooszczędność budynku, i coraz częściej wybierają lokale przyjazne pracownikom. Takie, o wysokim standardzie lokale usługowe Wrocław ma w swojej ofercie. Tutaj ceny najmu są wygórowane. Przegląd przeglądy techniczne budynków cen pokazuje prostą prawidłowość. W budynkach stosunkowo nowych, o dobrym standardzie, w centralnych lokalizacjach, stawki są bardzo wysokie. Wśród najdroższych ofert jest obecnie lokal na Placu Solnym. Tak wysoka cena wynika nie tylko z dogodnej lokalizacji, ale też dogodnych warunków do prowadzenia w tym miejscu działalności handlowej, komercyjnej. Najniższe stawki na rynku wrocławskim dotyczą bardziej peryferyjnych lokalizacji i obiektów starszych, o gorszej jakości. Do tańszych lokalizacji należą między innymi Śródmieście, czy dzielnice peryferyjne, takie jak Psie Pole. Najtańszą ofertą, będzie wynajem lokalu na Krzykach.

kliknij tu

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica Dolnego Śląska to urokliwe miejsce, które przyciąga do siebie młodzież, ekspertów oraz deweloperów. Metropolia Dolnego Śląska jest jednym z najprężniej rozbudowujących się rynków nieruchomości w Polsce. Aktywność wynajmujących na wrocławskim rynku w 2014 roku balansuje na wysokiej pozycji, co świadczy o ogromnym interesowaniu się inwestorów stolicą Dolnego Śląska.

Mimo dużego zainteresowania , firmy deweloperskie robią wszystko, żeby uwydatnić własne biura we Wrocławiu, na dolnośląskim rynku nieruchomości. Do tej pory zmienialiśmy miejsce zamieszkania na inne miejsce lub nawet kraj. Spowodowane to było w szczególności z alternatywą znalezienia tam ciekawszego i lepiej płatnego zatrudnienia. Dzisiaj, na takie wybory powinno mieć wartość na przykład: bliskość gór, morza czy choćby lasu, łatwiejszy dostęp do komunikacji miejskiej i śródmiejskiej, liceum o wysokich notowaniach czy basenów.

Aktualnie zmiana kraju przychodzi coraz łatwiej.Znajdywanie miejsca, które jest dla nas najkorzystniejsze, wymaga świadomości tego, co jest dla nas dobre. Przypuszczalnie nieobowiązkowo trzeba się sprowadzać na wieś, żeby być blisko lasu. Prawdopodobne znalezienie lokalu we Wrocławiu na obrzeżach miejscowości albo blisko lasu lub też wody

Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com

zapewni chęć kontaktu ze środowiskiem przyrodniczym.Znalezienie lepszego miejsca do egzystencji,frapującego spędzania wolnego czasu, nauki na wysokim poziomie, a nawet zaplecza gastronomicznego, związane jest z miejscem zamieszkania.

Objawy tego zjawiska powinno się zaobserwować we Wrocławiu. Widać tu coraz więcej zamkniętych dzielnic powstających w granicach miasta, które stają się luksusowymi enklawami. Ponad pięćset tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni usługowej to aktualna oferta Wrocławia.

Tanie lokale usługowe już nie zapewniają sukcesu.Wynajmujący kierują uwagę na ekonomiczność budynków, i coraz częściej wybierają biura sprzyjające pracownikom. Te, o wysokim standardzie lokale użytkowe miasto Wrocław ma w swojej propozycji.

Tutaj koszty wynajmu są zawyżone. Analiza kosztów najmu wskazuje prostą poprawność. W pomieszczeniach właściwie nowych, o dobrym kryterium, w centrum, czynsze są bardzo wysokie. Spośród najdroższych ofert jest obecnie lokal na Placu Solnym. Tak wysoka cena wynika nie tylko korzystnego położenia, ale też z dobrych perspektyw do prowadzenia w tym miejscu działalności usługowej, komercyjnej. Najbardziej korzystne cenowo ceny na rynku wrocławskim dotyczą bardziej pozamiejskich i obiektów nienowych, o gorszej jakości. Do tańszych lokalizacji należą między innymi Śródmieście, czy miejsca peryferyjne, takie jak Psie Pole. Tanią ofertą, jest wynajęcie biura na Krzykach.