W kraju wzrasta ilość osób bogatych. Niejako nie łączy się to z wyglądem apartamentów, ale jednak. Jeśli popatrzymy na apartamenty osób z wyższej sfery, to dostrzeżemy, że mamy boom na kompleksowe odnawianie apartamentów.
Dawniej nikt nie chciał mieszkać w walących się kamienicach w ścisłym centrum.

prąd

Autor: bartholo
Źródło: http://www.flickr.com
remontowanie

Źródło: pixabay.com
Były w opłakanym stanie. Wszyscy wyprowadzali się z nich na nowe osiedla, gdzie nie trzeba było niczego odnawiać. Obecnie sytuacja odwróciła się. Na rynku nieruchomości możemy zauważyć trend ponownego zainteresowania starymi budynkami. Mieszkania w nich są duże i jest tam mnóstwo możliwości do fantastycznej aranżacji dla fachowego designera. Musimy tylko być świadomym tego, że będzie się to wiązać ze znacznymi nakładami finansowymi. Remontowanie apartamentów w wiekowych kamienicach nie jest proste. Ekipa remontowa powinna być naprawdę fachowa, gdyż trzeba tam zainstalować ogrzewanie (w przeszłości w każdym pokoju znajdował się piec kaflowy), wstawić nowe okna oraz podłogi. A to dopiero początek atrakcji. Dla ekipy wyzwaniem może okazać się także łazienka czy kuchnia. Może też wyjść na jaw, że będziemy zmuszeni wymieniać rury lub kable wiązki kablowe elektryczne. Wszystko zależy od tego, na ile wcześniejsi mieszkańcy troszczyli się o swe lokum.

Jeżeli jesteśmy zatem nastawieni na całkowity remont i spore wydatki, to efekt okaże się nieprawdopodobny. Zakochamy się w swym nowym apartamencie z wysokimi Sufitami i pięknymi oknami. Poczujemy przestrzeń dużych pokoi oraz nowoczesnej aranżacji.