Duża część Polaków wypełniała już kiedyś PIT. Choćby jeden raz. Wielu obywateli pamięta jeszcze okres socjalizmu, kiedy musieli całość skrupulatnie liczyć ręcznie, a później tracić czas w długich kolejkach, żeby oddać PIT w Skarbówce.

eksperci

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie na szczęście te czasy zdają się być już prehistorią.

portal podatnika

Autor: Jardenberg
Źródło: https://www.flickr.com
W obecnych czasach wypełnianie PIT-u nie jest już udręką, choć dla dużej części Polaków wciąż jest pewnego rodzaju stresem. Jednak dziś wszystko przechodzi już prędko i bezproblemowo. Możemy uzupełnić sprawozdanie podatkowe i wysłać je do Skarbówki online. Całość w pół godziny i to bez wstawania od komputera czy nawet sięgania po ołówek. Specjalistyczne programy pomogą nam wypełnić wszystkie wymagane pola dokumenty, podsumują całość i finito.
Portal podatnika to świetna sprawa.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przeczytać ten wpis. Jeśli masz ochotę na nowe, to kliknij link odzież robocza z własnym nadrukiem i przenieś się do kolejnej strony.

Możemy zarejestrować się oraz archiwizować tam swe sprawozdania z poprzednich lat. Wobec tego do następnego uzupełnianego przez nas dokumentu nie będziemy musieli wpisywać już dziesiąty raz swych danych, co w dużej mierze zaoszczędzi nam czas. O ile nie przeprowadziliśmy się, to pierwsza strona PIT-u zawsze jest identyczna, ponieważ pesel oraz miejsce urodzenia zmienić się nie mają możliwości.

Mimo całej masy udogodnień warto zarezerwować sobie choćby trzy kwadranse na to, by wypełnić PIT bez gonitwy. To ważne, ponieważ nie możemy zrobić błędów. Źle wypełniony PIT zostanie nam zwrócony, a my prawdopodobnie będziemy wezwani w celu złożenia wyjaśnienia.