Jednym z przykładów wykorzystania ochronnych warstw polimocznikowych mogłyby być natryskowe posadzki przemysłowe, które spełniają duże wymagania, które gospodarka stawia różnorodnym stosowanym surowcom.
Przemysłowe posadzki narażone są na takie czynniki jak przykładowo silna eksploatacja mechaniczna, oddziaływanie sił ściskających czy też rozciągających, różnego rodzaju preparaty chemiczne, np.
Źródło: http://www.sxc.hu
detergenty albo rozpuszczalniki, mocne zabrudzenia olejami czy smarami, silne działanie różnych temperatur wody. Przykładowo posadzki natryskowe z zastosowaniem elastomerów polimocznikowych to technika nowej generacji, która mogłaby sprostać warunkom przemysłowym. Takiego rodzaju posadzki znakomicie sprawdzają się w różnego typu halach wytwórczych, w tym w przemyśle spożywczym, w pomieszczeniach inwentarskich czy też w ubojniach, a także w halach magazynowych czy pomieszczeniach marketowych, w myjniach samochodowych, zakładach, laboratoriach naukowych lub w wielu innego typu budynkach użyteczności publicznej. Szeroka paleta Kolorystyczna oraz możliwość wykonania posadzek wielokolorowych pozwala na spełnianie wysokich wymagań estetycznych warstw.
Poza tym aby zapobiegać przebarwianiu się posadzek natryskowych polimocznikowych wskutek naświetlania promieniami ultrafioletowymi, możliwe jest przeprowadzenie dodatkowej warstwy, która zapewni trwałość koloru. Na powierzchniach, na których jest to obowiązkowe, można ponadto wykonać powłokę antypoślizgową, co powiększy bezpieczeństwo eksploatacji podłóg przemysłowych natryskowych, przede wszystkim w miejscach o większym ryzyku wycieków wodnych.
Posadzka natryskowa stworzona z odpowiednio dobranej grubości powłoki, zapewnia bardzo właściwą wytrzymałość mechaniczną, wraz z ruchem kołowym pojazdów ciężarowych.
Czy ta publikacja okazała się według Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tu (http://www.pomagier.eu/naprawa.html), który także analizuje opisywaną tematykę.
Wybór nowoczesnych technologii z pewnością będzie zapobiegać przestojom w używaniu obiektów gospodarczych, które wiążą się z naprawami powierzchni.