Podczas sezonu grzewczego wiele mówi się o suchym powietrzu i jego nawilżaniu za pomocą różnorodnych sprzętów. Jednak zdarzają się tego typu okoliczności, kiedy powietrze w konkretnym pomieszczeniu, w którym przebywamy, jest zbyt wilgotne i należy się zmierzyć z jego osuszaniem.
Wtedy odpowiednie rozwiązanie jest za kosztowne albo nawet nieosiągalne, oznacza to bowiem poważne prace budowlane.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt dużej ilości wilgotności można się jednak pozbyć za pośrednictwem osuszacza powietrza. Jest to narzędzie zasilane elektrycznością, które może wychwycić i usunąć wodę nagromadzoną w powietrzu. Powietrze jest zasysane do osuszacza przez będący w nim wentylator. W taki sposób wilgotne powietrze jest zmieniane w ciecz oraz odprowadzane do zbiornika albo do kanalizacji. Dla przykładu osuszacze domowe mają efektywność od 5 do 40 lITrów na dobę. Obudowy tego typu osuszaczy są wykonane zazwyczaj z plastiku. Jeśli chciałbyś zdecydować się na zakup tego typu urządzenia, zwracaj uwagę nade wszystko na hałas, który tego typu urządzenie wytwarza i na zakres działania.
Jeżeli posiadasz problem z przykładowo wilgotną piwnicą, lepiej by było skorzystać z profesjonalnego osuszacza. W mieszkaniu o powierzchni ok. 50 metrów kwadratowych warto się zastanowić nad nieco mocniejszym urządzeniem, a w domach dobrze byłoby zdecydować się na dwa mniejsze osuszacze. Przepływ powietrza to następna funkcja, na którą trzeba zwracać uwagę podczas zakupu. Jeśli poszukujesz osuszacza do zwyczajnej oraz niewielkiej powierzchni, wystarczy wyłącznie przepływ powietrza na najniższym poziomie. Jednak jeżeli miejsce jest stosunkowo duże, posiada bardziej skomplikowany układ, to powietrze wymaga większego ruchu.

Niezbędny jest w takiej sytuacji osuszacz domowy o większym przepływie powietrza. Osuszacze nierzadko posiadają również dodatkowe opcje, tego typu dla przykład jak pompa pompy ciepła wrocław wody, grzałka, lampa UV czy kółka do swobodnego przemieszczania albo filtr powietrza, czy filtr węglowy.