Klimatyzacja naścienna firmy LG jest znakomita do wykorzystania w domach i dla przykładu w firmach. Zastosowana w tamtym miejscu nowoczesna technologia umożliwia łatwo uzyskać niezwykle wysokie parametry pracy przy utrzymaniu niskich poborów energii elektrycznej.
Kolejnym walorem jest niezwykle ciche działanie jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej.

ALVC, zatem aktywna kontrola niskich wibracji to jedna z zastosowanych tam technologii. Na podstawie odchyleń szybkości opracowuje się obciążenie w celu równoważenia niewyważenia, które jest najbardziej popularną przyczyną hałasu oraz wstrząsów, umożliwiając przy tym pracę jednostki napędowej bez żadnych wibracji przy małych szybkościach obrotowych. Klimatyzator LG Deluxe DM09RP posiada poza tym możliwość mechanicznego sterowania żaluzjami w 4 kierunkach, przez co powietrze jest równomiernie rozprowadzane w całym pomieszczeniu.
Kable grzejne

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Zamontowany jonizator i specjalny filtr z podwójnym zabezpieczeniem zapewniają również czyste powietrze, które jest pozbawione zanieczyszczeń, a dzięki będącemu tam automatycznemu oczyszczaniu, zarazki nie mogą rozwijać się w żadnym razie w jednostce wewnętrznej. Dezodoryzacja oraz stylizacja z wykorzystaniem ponad 3 mln jonów jest również wbudowana. Jonizator Plasmaster redukuje ilość szkodliwych często ilość cząsteczek mikroskopowych, dzięki wdrożeniu w płynące przez klimatyzator powietrze ponad 3 mln jonów. Klimatyzator LG Deluxe posiada zamontowany specjalny moduł podłoga podniesiona modułowa WiFi, przez co można sterować urządzeniem wolnego miejsca na ścianie. Klimatyzator mógłby być obsługiwany z każdego miejsca na ścianie za pomocą specjalnego pilota.

Powinien on być wyposażony w system Android albo iOS oraz jest obsługiwany w j. polskim. Oprócz wygody eksploatacji i znacznej wygody sterowania, aplikacja powiększa funkcjonalność klimatyzatora przez m.in. programator tygodniowy czy monitoring zużycia prądu.