Większa część inwestorów poszukiwania brygady budowlanej zaczyna od lokalnej prasy oraz internetu. Niesłychanie istotne są także referencje przyjaciół, którzy przeszli już przez budowę swego budynku.
Jeśli w okolicy naszej działki powstają inne domki – warto także zrobić sobie niedzielny spacerek i obejrzeć pobliskie place budowy.

ogrzewanie podłogowe

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Meble z brązu i aluminium

Autor: Italiastyle.pl
Źródło: Italiastyle.pl
Jeżeli któryś w korzystny sposób zwróci naszą uwagę – jest to doskonały powód, aby dopisać pracującą tam ekipę do naszej listy ewentualnych wykonawców. Listy certyfikowanych realizatorów bardzo często mają też fabrykanci materiałów budowlanych. To szczególnie wartościowe źródło informacji, jeżeli decydujemy się na budowę w niezbyt nagminnie stosowanej albo bardzo nowoczesnej technologii. Warto też rozejrzeć się na internetowych forach. Tutaj jednakże wskazana jest duża doza dystansu oraz dokładne sprawdzanie każdej uzyskanej w ten sposób informacji. Nie wszystkie sądy tam umieszczone są prawdziwe.
remontowanie

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Po stworzeniu wstępnej listy można przystąpić do rozmów z potencjalnymi realizatorami. Niezbędny będzie projekt budowlano-architektoniczny. Jeśli zdecydowaliśmy się na Wybór tzw. typowego projektu, wówczas nie będzie żadnego kłopotu, bowiem bezzwłocznie po zakupie mamy w rękach praktycznie kompletną dokumentację (jeżeli nie decydujemy się na wprowadzanie istotnych zmian). Nie wszystkie techniki budowlane są jednakowe, a nie jest najszczęśliwszym pomysłem zezwolenie wykonawcy, by kształcił się u nas. Warto więc zapytać, czy zna te materiały i czy już z nich stawiał.

Dobrze więc, jeśli realizator umie poprzeć swoją pozytywną odpowiedź przykładowo certyfikatami z różnych szkoleń, bowiem remontowanie czy budowanie (sprawdź ofertę przedsiębiorstwa firma wolplan pruszków) budynku to nie jest taka prosta rzecz.