Chcielibyśmy zagospodarować naszą rekreacyjną działkę, lecz trudno nam się zdecydować na ostateczny pomysł. Nie jesteśmy pewni czy postawić na niej duży budynek, niewielki domek czy może zdecydować się na postawienie przyczepy campingowej. Mamy parę pomysłów, a wszystkie warte są przemyślenia. Co może okazać się trafionym wyjściem?

Świetnym pomysłem może być postawienie małego domku z drewna. Doskonale wkomponuje się on w każdy rodzaj otoczenia, szczególnie takie blisko natury. Ładnie prezentuje się zatopiony w zieleń. Jest nie tylko ładny, lecz również wygodny. Przyjeżdżając w takie miejsce mamy wrażenie, iż znajdujemy się gdzieś daleko od zgiełku miasta i rzeczywiście odpoczywamy. Jest wiele firm oferujących domy z drewna. Dużo z nich posiada całkiem zróżnicowaną ofertę odnośnie rozmiaru i rozplanowania pomieszczeń. Bardzo atrakcyjnie prezentują się domy z bali. Po ociepleniu mogą posłużyć jako całoroczny domek. Dużą zaletą małej przestrzeni okaże się możliwość dogrzania jej przy pomocy centralnie położonego kominka. Jeżeli oprócz tego system kanałów jest dobrze zrobiony i rozprowadza ciepło rozliczanie ciepła po wielu zakątkach domu, to efekt będzie bardzo dobry.

Sprawdź również: całościowe docieplenie przegród zewnętrznych

duży budynek z drewna

Musimy poszukać dobrych fachowców. Takich, którzy oprócz stawiania domu mają bardzo dobrze rozwinięty dział oferujący usługi stolarskie. Będziemy mieć pewność, iż są specjalistami od drewna oraz wiedzą jak się z nim obchodzić. W takim budownictwie ważna jest estetyka. Nie można na końcu położyć tynku, który zakryje wszelkie mankamenty. Wszystko od początku musi być doskonale dopracowane. Warto się zdecydować na taras przebiegający choć przez jeden cały bok budynku. Tego typu miejsce, jeżeli będzie zadaszone na pewno sprawdzi się nawet w brzydszą pogodę. Z pewnością będzie idealne jako przyjemne miejsce spotkań przy stole.

Jeśli chodzi o odporność tego typu domu na grzyby oraz szkodniki, to nie powinniśmy się martwić bo drewno, którego używa się jest specjalnie przygotowywane. A mianowicie jest to surowiec poddany sezonowaniu, dokładnemu wysuszeniu jak również impregnacji, aby odporny był na niesprzyjające warunki na zewnątrz, pleść jak i różne szkodniki lubiące mieszkać w drewnie. Konstrukcja ścian różni się zależnie od rodzaju ocieplenia. Może być ona pojedyncza i wtedy dom ocieplany jest od wewnątrz, albo stawia się podwójną ścianę oraz materiał używany do ocieplenia znajduje się między nimi.