O tym, że najbardziej korzystne warunki do parkowania swojego auta będą pod dachem, wiedzą wszyscy kierowcy. Można wtedy uniknąć działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, przez co powłoka lakieru znacznie dłużej będzie zachowywać formę. Także zimą będzie znacznie wygodniej, nie trzeba każdego ranka zrzucać warstwy śniegu, tylko po prostu zapala się pojazd i rusza w drogę. Lecz koszty postawienia garażu są dość wysokie i wielu ludzi budując dom z tej właśnie przyczyny będzie rezygnować z murowanej wersji.

garaze

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak metoda na to, żeby miejsce pod dachem jednak sobie zagwarantować, a sposobem tym są garaże metalowe.

Odczuwasz ochotę na kolejne zajmujące posty? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich dla Ciebie dużo. Zatem naciśnij (http://www.maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/prasa-komorowa/98) i ciesz się świeżymi opisami.

Potocznie zwane blaszakami są świetną opcją dla ludzi, którzy nie mają zbyt dużych finansowych możliwości, a jednak będzie im zależało na tym, żeby ich auto było schowane. Ogromną zaletą garaży metalowych jest fakt, że szybko się je stawia, oprócz tego ceny są znacznie niższe niż wersji stawianych z cegieł czy pustaków. Z tego też powodu od lat cieszą się one dużą popularnością, o czym może zaświadczyć każdy producent garaży w takiej odmianie – więcej informacji o producencie garaży.

Przed montażem garażu stalowego należy odpowiednio urządzić pod niego podłoże. Nie musi to od razu być solidny fundament, który jest niezbędny przy murowanych obiektach, choć rzecz jasna nie będzie przeszkód, aby tego typu rozwiązanie zastosować. Garaż postawić także można na płytach czy słupach z betonu, istotne jest jedynie żeby podłoże było w miarę równe i solidne. Sam montaż takiego garażu sprowadza się do skręcenia ścian i dachu i ułożeniu na wcześniej przygotowanym podłożu.

Garaże wykonane są przeważnie z blach ocynkowanych, dzięki czemu charakteryzują się dużą odpornością na rdzewienie. Można je rzecz jasna pomalować jakimś lakierem, który nie tylko będzie chronić metal, ale dodatkowo zagwarantuje ciekawy wygląd. Oczywiście garaże stalowe mają także wady, ponieważ nie mają one warstwy izolacyjnej, to użytkowanie ich z zimie zbyt wygodne nie będzie. Ale nawet wtedy zachowują swoją główną funkcjonalność, czyli chronią samochód przez deszczem i śniegiem (sprawdź informacje).