W życiu niejednej osoby pojawić się może sytuacja, że potrzebować one będą jakiś dodatkowych środków. I jeśli taka potrzeba się pojawi, to jakimś sposobem będzie trzeba te pieniądze zdobyć, na szczęście obecnie będzie na to parę możliwości. Jeśli zajdzie potrzeba pożyczenia wyższych kwot najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie współpracy z jednym z banków. Można będzie pomyśleć wtedy albo o pożyczce gotówkowej, bez żadnego zabezpieczenia, albo o pożyczce hipotecznej.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda w tej drugiej opcji będzie dużo więcej formalności do wypełnienia, gdyż trzeba będzie przeprowadzać wycenę nieruchomości i dokonywać wpisów do księgi wieczystej, jednak jest to opcja znacznie tańsza.

Przeciętny kredyt pod zastaw (zobacz pożyczka pod zastaw działki) mieszkania ma dużo niższe oprocentowanie, co ma bezpośredni wpływ na wysokość comiesięcznych rat, a oprócz tego będzie można otrzymać dużo większą kwotę. Jednak jeżeli ktoś będzie potrzebował pożyczyć kilka tysięcy, to w takim przypadku nie na sensu bawienie się w hipoteki, znacznie szybszy i praktyczniejszy będzie jednak normalny kredyt.

zastaw mieszkania

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób nie będzie jednak miała możliwości na to, żeby dostać bankową pożyczkę, czy to z powodu nie do końca dobrej historii kredytowej, czy też nieodpowiednich dochodów. Takie osoby stają się najczęściej klientami firm które udzielają coraz popularniejsze szybkie pożyczki, różnego rodzaju lombardów czy też poszukują jakiegoś innego sposobu na to, aby w jakiś sposób zdobyć środki finansowe.

Popularność pożyczek przede wszystkim wynika z tego, że można je dostać dość szybko i bez zbędnych dokumentów. Nie ma konieczności chwalenia się swoimi zarobkami czy historią kredytów, wystarczy dostarczenie dowodu i złożenie wniosku, a po kilku godzinach dostanie się pieniądze. Jeszcze łatwiej jest w lombardach, w nich starczy jedynie pojawić się z jakąś wartościową rzeczą, żeby dostać gotówkę do ręki.

Coraz większym zainteresowaniem zaczynają także w ostatnim czasie zyskiwać pożyczki prywatne. Ich idea polega na tym, że pieniądze są pożyczane od indywidualnych osób, a należy je oddać w ustalonym wcześniej terminie i uzgodnioną wcześniej wysokością odsetek.