Kiedy jesteś właścicielem swojego mieszkania, zdecydowanie możesz mówić o wielkim szczęściu. Dzisiaj niestety dużo osób nie może pozwolić sobie na nabycie nowego mieszkania – jeśli zatem Ty takim dysponujesz, jest to naprawdę spore szczęście. Jeśli nie musisz mieszkać w swoim mieszkaniu, podjęcie decyzji o wynajmie jest praktycznie oczywiste.

Nowoczesna kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki kasie z wynajmu będziesz regularnie dostawał wielki zastrzyk gotówki. To bez wątpienia polepszy Twoją sytuację finansową.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (https://www.moje-auto.pl/) inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Jeżeli decydujesz się na najem mieszkania, powinieneś pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze zawsze podpisuj z wynajmującymi legalną umowę. Niestety najczęściej wiąże się to z tym , że będziesz zmuszony odprowadzać podatek od najmu, z drugiej jednak strony jest to nader bezpieczne rozwiązanie. Po pierwsze w ogóle nie będziesz miał problemów z urzędem skarbowym, po drugie zaś – będziesz w o wiele lepszej sytuacji w stosunku do wynajmujących. Jeśli cokolwiek poszłoby źle, wtedy bez trudu możesz zgłosić się do sądu, który zazwyczaj rozstrzygnie sprawę na Twoją korzyść. Kiedy decydujesz się na najem mieszkania studentom, bez wątpliwości o wiele korzystniej będzie podpisywać umowę nie z nimi, ale ich rodzicami – zwykle są to osoby bardziej wypłacalne niż studenci. Dzięki temu w razie kłopotów będzie Ci łatwiej odzyskać od nich zaległe pieniądze. Więcej:

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Nigdy nie decyduj się na wynajem mieszkania pierwszej lepszej osobie. Kiedy umieścisz ogłoszenie w internecie, zdecydowanie będziesz miał dużo chętnych. Oczywiście umawianie się z każdym zajmie Ci trochę czasu, ale pozwoli przynajmniej trochę ocenić poszczególne osoby i przemyśleć świetnie sprawę konkretnego najemcy. Zawsze zawieraj umowę i zawsze dokładnie określaj w niej stan mieszkania. Dobrym pomysłem będzie zrobienie zdjęć mieszkania w obecności potencjalnego najemcy – dzięki temu będziesz miał niezbite dowody jeżeli taka osoba coś zniszczy w Twoim mieszkaniu. Jeśli nie masz wiele czasu, oczywiście możesz skorzystać z usług agencji. Jeśli jednakże tylko możesz, niewątpliwie o wiele lepiej będzie przypilnować wszystkiego samemu (idź tutaj na damdom.pl). Będziesz miał wtedy pewność, że Twoje mieszkanie trafiło w dobre ręce i nie musisz się o nic obawiać.