Chociaż prowadzenie prywatnego gospodarstwa rolniczego przynosi poczucie Autonomii a także radość obcowania z przyrodą, to należy zdać sobie sprawę z tego, że jest to wariant samo-zatrudnienia, w jakim zyski zależą od paru czynników: aury, podaży i popytu.

kwiaty w oknie

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko wpływu pogody na plony jest kwestią zrozumiałą, stabilność w popycie i podaży jest kwestią szczególnie istotną w wytwórczości warzyw i owoców, gdzie każdego roku można zmienić uprawę np. kalafiora na fasolkę. Gospodarstwo rolne założyć jest niesłychanie łatwo – wystarczy kawałek ziemi o wielkości powyżej 1 hektara, a równocześnie – bardzo trudno.
Najłatwiej gospodarstwo rolne odziedziczyć i to najodpowiedniej razem z wiedzą pokoleń w temacie uprawy gruntów oraz produkcji zwierzęcej, a również z koniecznymi maszynami takimi jak mieszalnik paszy. Jeśli jednakże nie ma takiej opcji, a bardzo chcemy żyć z uprawy ziemi, wówczas powinniśmy upewnić się, iż mamy odpowiednie wykształcenie. Będzie nam ono niezbędne do tego, ażeby korzystać z unijnej pomocy, a ta z kolei jest niezbyteczna, aby przeżyć.

Jeżeli problematyka, która została zaprezentowana w tym wpisie jest warta Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie (http://souniq.pl/szczotki-listwowe/).

Należy posiadać co najmniej zawodowe, bądź średnie wykształcenie (i to koniecznie rolnicze). W ramach dopłat unijnych można także ubiegać się o środki na częściowe sfinansowanie zakupu artykułów służących do dosyć kosztownej wytwórczości rolnej.

W finansowaniu takiego zakupu pomaga mnóstwo instytucji, do jakich kontakt otrzymać możemy w Lokalnej Grupa Działania. Niestety wsparcie to polega głównie na opracowaniu specyfikacji, zaś finansowanie na wzięciu pożyczki w jednym z banków współpracujących z podmiotami rolniczymi.