Od czasu do czasu w naszym domku musimy zrealizować pewne roboty remontowe. Niektóre z nich zdołamy wykonać samemu, ale zdarza się iż robota która nas czeka po prostu nas przerasta. Na przykład jesteśmy w stanie sami wykonać wylewkę w garażu, jednakże kiedy zajdzie wymóg wyremontowania dachu w większości przypadków będzie nam potrzebna brygada budowlana.

budowlańcy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Teoretycznie dzisiaj to nic skomplikowanego – starczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: firma budowlana Wrocław i wyszukamy kilkadziesiąt ofert. W tym miejscu zaczyna się kłopot, bowiem wiemy iż nie wszyscy realizatorzy będą spełniać nasze oczekiwania względem jakości wykonywanych prac. Jak więc dokonywać selekcji? Na początek warto pominąć te firmy które za daną usługę oferują zanadto niską cenę – wiadomo iż jeśli cena będzie znacząco poniżej kosztów, to może nas to narażać na problemy, na przykład na niedotrzymanie układów z racji źle ocenionego kosztorysu. I – dla równowagi – bezpodstawnie wielkie ceny oferty, bo z góry wiadomo iż przedsiębiorca chce nas nabrać. Zostają nam propozycje ze średnią ceną.

Zanim jednak wybierzemy wykonawcę dobrze jest skontrolować jak wywiązywał się on z uprzednich zamówień. Część przedsiębiorstw ogłasza na swoich witrynach internetowych referencje, warto zatelefonować i zapytać o jakość zrealizowanych usług. Jednakże gdy firma firma budowlana – (budowa domów kraków) się nie reklamuje w taki sposób nic straconego, w sieci internetowej odnajdziemy sporą ilość forów o tematyce budowlanej, gdzie wyszukamy opinie o interesującym nas przedsiębiorstwie. Możemy też poradzić się znajomych którzy realizowali podobne roboty, prawdopodobnie chętnie podzielą się z nami swymi przemyśleniami na temat tego, w jaki sposób wyselekcjonować zawodowca: więcej.

ekipa budowlana

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna naczelną sprawą gdy już dokonamy wyboru z listy wygenerowanej przez wpisanie frazy: firma budowlana Wrocław będzie przejrzenie umowy przed jej podpisaniem. Bezdyskusyjnym minimum które winno się w podobnej umowie znaleźć będzie harmonogram wykonanych robót. Dobrze by było jeśliby rodzaj robót był określony możliwie dokładnie. Warto zwracać uwagę na zapis precyzujący w jaki sposób możemy reklamować usługę jak też jaki jest wachlarz odpowiedzialności stron umowy – za co odpowiada inwestor a za co ekipa budowlana.