Prześcigają się dziś oni w tworzeniu coraz bardziej kuszących reklam dla swojej inwestycji. Dla prawdopodobnego klienta przebrnięcie przez gąszcz ofert jest niezwykle ciężkim zadaniem.
Decyzja o kupnie swojego domu jest obarczona dość dużym wydatkiem finansowym, dlatego też powinna być ona dokładnie przemyślana.

budowa

Autor: lelebella
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już znaleźliśmy posiadłość, która spełnia nasze wszystkie wymagania, przychodzi czas na sprawdzenie dewelopera. Gdy na mieszkanie przeznaczamy kilkaset tysięcy zł, to powinniśmy posiadać gwarancję, że deweloper którego wybieramy, będzie odpowiednim wykonawcą. Przy zakupie domu trzeba sprawdzić bezwzględnie wiarygodności developera. Zacząć należy od przeanalizowania odpisu z CEIDG lub KRS. Trzeba zwrócić uwagę na adnotację, która tyczy się składania zeznań finansowych do sądu rejestrowego. Uczciwy deweloper na pewno wywiązuje się z takich obowiązków. Przeanalizować trzeba także dokładnie rubrykę, która zawiera wpisy o postępowaniach upadłościowych albo postępowaniach komorniczych.
miasto - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby poprawić wiarygodność, deweloper musi mieć rachunek powierniczy. Zgodnie z nakazami rozporządzenia deweloperskiej firmy, które zaczęły nowe inwestycje po 29 kwietnia 2012 r., w całości muszą ją sfinansować z własnych środków lub kredytów.

Zajmują Cię przeróżnego rodzaju fachowe artykuły? Więc kliknij tutaj cięcie blach i czytaj nasze następne teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Jeśli deweloper ogłosi upadłość, wtedy klienci odzyskają środki, które zgromadzone są na rachunku powierniczym. Rzetelny deweloper udostępniać powinien potencjalnym nabywcom wzór umowy razem ze wszystkimi załącznikami, żeby mogli oni się z nią zapoznać na spokojnie oraz jeżeli spotykają się z deweloperem, mogą w takiej sytuacji dopytać o detale.

Dopominać się należy od dewelopera wszystkich pozwoleń oraz dokumentów, abyśmy zyskali absolutną pewność postanowienia o zakupie posiadłości. Nie może on w tej sytuacji zasłaniać się tajemnicą handlową. Jeśli posiadamy zastrzeżenia, to wtedy musimy skorzystać z usług doświadczonego notariusza.