Ten, kto w danym roku kalendarzowym osiągnął dochód, musi mieć na uwadze, że powinien rozliczać się z właściwym urzędem skarbowym. Czasami jednak pity powodują wiele kłopotów – właśnie z tego powodu powstały programy umożliwiające łatwo uzupełnić dokumenty.

pity 2016 program

Autor: swimboy1
Obowiązek rozliczania się ze skarbówką nie obejdzie nikogo, kto zarabia. Każdego roku mnóstwo osób nie wie, jak dobrze się rozliczyć – świadczy o tym rozliczenie pit 2015 roku. Podstawową przeszkodą, jaką można spotkać na własnej drodze do zeznania podatkowego, jest wybór odpowiedniego pitu. Dla osób które pracują, są na emeryturze lub pobierają zasiłki, właściwym dokumentem będzie pit-37. Z kolei dla osób mających przedsiębiorstwo, na których nakładany jest podatek 18 albo 32% a także tych, zarabiających na wynajmowaniu mieszkania, przeznaczony będzie pit-36. Czerpiący zarobek z ryczałtu powinni wypełnić pit-28, natomiast ci, którzy sprzedali nieruchomość – pit-39. Jak widać, pity mogą sprawić mnóstwo kłopotów. Właśnie z tego powodu jedną z najczęściej poszukiwanych fraz w wyszukiwarce z pewnością niebawem będzie: pity 2016 program .
Od obowiązku składania deklaracji nie da się uciec. Przeważnie powinno się go złożyć w terminie do ostatniego dnia kwietnia. Wyjątkiem są osoby, które czerpią dochód z wynajmowania mieszkań – oni powinni złożyć swoje zeznania do ostatniego dnia stycznia. Jeśli do tego okresu do odpowiedniego urzędu skarbowego nie dotrze zeznanie podatkowe, może to się zakończyć poważną karą finansową, która sięga nawet 30 tysięcy zł.

rozliczenie pit 2015

Autor: Ctd 2005
Tak naprawdę rozliczenie pit 2015 nie musi być tak kłopotliwe (czytaj to). Popularniejsze są dedykowane programy, które praktycznie same uzupełniają rozliczenie finansowe. Nie trzeba znać się na podatkach, ponieważ to program podpowiada nam, jakie pola należy wypełnić. Większość programów jest darmowa i łatwo można odnaleźć je w Internecie. Obsługa takiego programu jest niezwykle prosta, a wypełnienie pitu zajmuje tylko paręnaście minut. By wypełnić pity 2016 program jest do tego idealny.

Nowoczesność wdziera się we wszystkie części naszego życia. Dzisiaj nie potrzebujemy już spędzać mnóstwa godzin z zeznaniem dla urzędu skarbowego. Wystarczy poświęcić parę minut na odnalezienie dedykowanego programu, pobranie go, a później zostaje nam jedynie błyskawiczne uzupełnienie właściwych rubryk. Program umożliwia także przesłanie każdej deklaracji bezpośrednio do urzędu, bez wychodzenia z domu.