wilgotność w budynku to problem wielu osób. Napływa ona do naszych lokali do pewnego stopnia razem z wywodzącym się z zewnątrz powietrzem, a częściowo w rezultacie przebywania mieszkańców w danym pokoju.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: GollyGforce – Living My Worst Nightmare
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy zrobić, żeby zapobiec gromadzeniu się wilgoci – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym artykule.
Kiedy już się ta wilgotność zjawi, jak należy walczyć z grzybem w domu? Jeżeli poszukujesz więcej wskazówek, sprawdź poniższy artykuł. Nieefektywna wentylacja w pomieszczeniach to kluczowa przyczyna pojawiania się wilgoci na ścianach lub w narożnikach pomieszczeń. Dlatego też naprawdę warto jest postarać się o poprawę cyrkulacji powietrza tak, żeby mogło ono niezwykle skutecznie wentylować mieszkanie. Chyba najłatwiejszą oraz najtańszą opcją jest zwyczajnie wielokrotne wietrzenie domu. Kłopot wilgoci w mieszkaniu dotyka szczególnie nowych mieszkań, gdzie są montowane wykonane z tworzyw sztucznych okna. Są one bardzo szczelne, ale często w tak dużym stopniu, że prawie nie przepuszczają one powietrza.
A to tylko jeszcze w większym stopniu wpływa na powstawanie wilgotności. Jeżeli nie będziesz wietrzyć pomieszczeń, wilgoć w mieszkaniu bardzo szybko stanie się wielkim problemem. Bardzo często okazuje się także, że położenie okien nad mikrowentylacją wbrew pozorom nie funkcjonuje. Nie dość tego, nawet niewielkie uchylenie okna producent okien pcv czasem okazuje się bezowocne. Niestety, przy nadmiernej ilości zawilgocenia w pomieszczeniach rozwiązania takie okażą się niestety mało skuteczne.

Jednak uchylone okienko umożliwia zupełną wymianę powietrza wyłącznie wtedy, kiedy będzie roztwarte przez minimum 60 minut. Przy nieco liczniejszej rodzinie zdarza się więc tak, że okienko powinno być roztwarte niemal przez cały dzień. Jest wiadome – zimą tego typu praktyka raczej nie jest wykonywana.