Dawno już przeminęły czasy, kiedy monitory i komputery zajmowały całą obecną powierzchnię na biurku. Dla kogoś, kto zarabia przy wykorzystaniu jednego lub dwóch dużych monitorów temat niewielkiej ilości miejsca jest niestety wciąż aktualny i spory.
Większość monitorów ma często sporą podstawkę, która zabiera dużo miejsca.

sprzątanie

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com
Cały kłopot zwiększają również wszędobylskie kable, jakie wprowadzają duży chaos.

Podoba Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę (https://vacuum-tech.pl/pompy-katalog/pompy-prozniowo-cisnieniowe/) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Należałoby zatem zdecydować się na odpowiednie uchwyty do monitora, co pozwoli na zamontowanie go na ścianie. Uzyskamy w ten sposób powiększenie wolnej przestrzeni na blacie, uporządkujemy kable, zwiększymy możliwość regulowania i ustawienie monitora i uzyskamy możliwość ułożenia monitora w trybie portretowym, czyli pionowym. Takie mocowanie monitora niesie zatem dużo korzyści, które na pewno dodatnio wpłyną na zwiększenie jakości naszej pracy.

W sklepach można odnaleźć dużo modeli uchwytów do monitora. Różnią się one stopniem stabilności, mocowania i jego rodzajem, długością ramion, możliwością regulowania oraz obrotu monitora, oraz możliwościami konfiguracji. Należałoby wziąć pod uwagę to, jakiego typu mocowanie będzie dla nas najdogodniejsze i jakiego rodzaju rozwiązania spełnią nasze wymagania. Właścicielem dużych monitorów zaleca się uchwyt podwójny, gdyż możemy na nim przymocować dwa ekrany o przekątnej do 30 cali. Ludziom o bardziej typowych poglądach, mógłby także przypaść do gustu stojak z uchwytem na dwa ekrany.

Wybranie konkretnego modelu uchwytu może być zależne w znacznym stopniu także od własnych zapotrzebowań i preferencji, przy czym dobrze by było wiedzieć, na co trzeba zawsze zwracać uwagę przed zakupem. Przede wszystkim trzeba prawidłowo sprawdzić jakość konkretnego produktu, zarówno jeśli chodzi o stelaż jak i o mocowanie.