Jeżeli denerwuje Cię pochodzący od chodnika hałas, który nie pozwala ci spokojnie się wyspać po dniu, który spędziłeś w pracy, to czas pomyśleć o wyjściu, które rozwiąże tego typu problem całkowicie.

Taki typ izolacji jest też doskonałym ociepleniem poddasza.
serwis

Autor: Yosuke Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież wiadomo, że największa ilość ciepła ulatnia się właśnie przez dach. W odróżnieniu od tradycyjnych technologii docieplenia domu przy pomocy waty czy też styropianu, dopiero piankowanie poddasza daje oczekiwane rezultaty. Taki typ ocieplenia robi się techniką natryskową, co gwarantuje błyskawiczne pokrywanie izolowanej płaszczyzny. Specjaliści są w stanie położyć nawet kilkaset metrów kwadratowych podczas 1h pracy. Najważniejszym atutem docieplania poddasza pianką polieturanową jest całkowita szczelność tego typu osłony. Mimo, że ta na-technology jest trochę bardziej kosztowna od innych tego typu metod, to jednak piankowanie może się zwrócić niemal błyskawicznie w formie znacznie niższych rachunków za ogrzewanie np. prądem.
mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Sprężyna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Taki typ docieplania pokrycia dachowego jest wykonywany metodą natryskową, co pozwala na dojście do nawet w najwyższym stopniu schowanych zakątków. Istotne jednak, żeby wszystkie prace zostały wykonywane przez fachowców. Tylko tak można otrzymać jednocześnie najlepszą jakość przy szybkim czasie realizacji tego typu inwestycji.

Dodatkowymi plusami piankowania są jego bardzo mała waga oraz nieznaczna ilość miejsca, jakie jest konieczne do układania tego typu docieplenia. Jeszcze następna korzyść, to całkowita niepalność tego typu pianki, gdyż jest ona materiałem samogasnącym.