Nierdzewna stal została odkryta ok. 100 lat temu, jednakże dopiero w minionych kilkunastu latach zaczęła być powszechnie wykorzystywana w budownictwie oraz architekturze. Na początek w osiemdziesiątych latach jej atuty docenili projektanci w największym stopniu rozwiniętych krajów, a w ostatnich latach zjawiła się ona także w Polsce. Do niedawna prawie nie znana, dziś przydaje nowoczesny wygląd największym centrom biurowym na świecie.
Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna jest stopem żelaza mieszczącą minimum 11procent chromu. Osiąga ona swe cechy antykorozyjne wskutek tworzenia się powierzchniowej warstewki tlenków chromu. Powłoką owa jest bardzo trwałą i nawet w przypadku chemicznego czy mechanicznego uszkodzenia nawierzchni stali bezzwłocznie odbudowuje się, dzięki temu ocalone pozostają przymioty antykorozyjne półproduktu.
Stal (skorzystaj z promocji na : http://aner.com.pl/) nierdzewna jest surowcem niebywale trwałym a także praktycznym, a jednocześnie dystyngowanym. Dzięki różnorodności rodzajów nawierzchni a także wielkiej gamie wyrobów jest ona w stanie zadowolić najbardziej wyszukane wymogi stawiane materiałom budowlanym i wykończeniowym przez projektantów i dekoratorów wnętrz.
Dom jest miejscem, w którym stal nierdzewna jest dostrzegana przez każdego. Jest ona bowiem kapitalnym tworzywem na miski oraz pozostałe kuchenne urządzenia. Wewnętrzne elementów wysokiej klasy zmywarek jak też wysokiej klasy noże wykonane są z owego surowca.Stal nierdzewna jest szablonowym tworzywem powiązanym z wysokim standardem bytu, stąd też użycie jej w domostwach rośnie wespół z wzrastającym standardem życia.
Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Do cięcia stali nierdzewnej możemy stosować takie technologie: cięcie laserem, cięcie plazmą czy cięcie wodą. Przed wyborem danego rozwiązania musimy przeanalizować, jakiej grubości materiały zostaną cięte, jaka precyzja jest wymagana. Jeśli najistotniejszym faktorem jest precyzja cięcia, to uzyskamy ją przez cięcie wodą względnie cięcie laserowe. W trakcie cięcia blachy o grubości około 0,1 – 3 mm laser zapewnia zachowanie niezwykle wysokich parametrów jakościowych, w szczególności przy wycinaniu małych bądź szczególnych fragmentów, jak np. niewielkie otwory, subtelne kształty, itp.
Równie ekscytujące artykuły znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem, który jest tutaj.
Przy większych grubościach potrzebne będzie mocniejsze oraz kosztowniejsze źródło lasera.