Jeżeli budujesz dom, wybuduj go pięknie, używając do tego najlepszych materiałów. Zachwycisz wszystkich przyjaciół.
Wspaniały dom powinien przyciągać uwagę nawet przypadkowego przechodnia.

koszt budowy domu

Autor: Multi
Źródło: MULTI
Z tego powodu należy zatroszczyć się o doskonałej jakości elewacje. Przeminęły już czasy, kiedy kamień (kamień wapienny) był podstawowym budulcem. Kamień Wszakże powraca do łask, często w dekoracyjnej formie. Wiele osób decyduje się na kamień elewacyjny zewnętrzny. Wybierając właściwy kamień najlepiej skorzystać z produktów renomowanej firmy. Pomimo, iż kamień jest dość drogi, zapewnia niezwykłą trwałość oraz nadaje domowi niepowtarzalny charakter. Należy wszakże pamiętać, iż kamień w nazbyt dużych ilościach może być wizualnie przytłaczający, dlatego nim zastosujemy do budowy kamień elewacyjny zewnętrzny, zróbmy projekt elewacji domu, ogrodzenia oraz wszelkich części krajobrazu małej architektury. Niezłym pomysłem jest wybór kamienia dostępnego w pobliżu. Zaoszczędzimy wtedy na transporcie i podkreślimy atmosferę miejsca.
Dla zauroczonych w kamieniu proponuje się również kamień dekoracyjny dla wnętrz. Tutaj jednak podczas zakupów musimy uważać na kilka istotnych spraw. Trzeba pamiętać o klasie kamieni. Im jest on mniej chłonny, tym mniej będzie narażony na zabrudzenia lub zaplamienia. Dodatkowo taki kamień dekoracyjny lepiej znosi zmienne warunki atmosferyczne. Istnieją 3 klasy biorące pod uwagę stopień deformacji kamienia pod wpływem zawilgoceń. Istnieje więc klasa a, b i c. Najmniej chłonna i najbardziej mocna jest klasa a, są to przykładowo granity, alabastry, lecz i niektóre typy marmurów.

Jeśli chcemy używać kamienia klasy b bądź c, do jadalni czy salonu powinniśmy go zaimpregnować.
Kamień jest trwały pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni rodzaj. Jest naturalną chlubą naszego domostwa. Pozwólmy sobie więc na przywilej tworzenia z kamienia elewacji schodów oraz wnętrz.