Decydując się na budowę domu, chcemy by nie tylko okazał się on funkcjonalny i dobrany do naszych wymagań, lecz także żeby się niesamowicie prezentował, przez to właśnie tak dużo sił wkładamy w jego wykończenie na zewnątrz oraz wewnątrz.

ściana klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie przeważnie możemy napotkać dom z klinkieru, a więc taki, który jest obłożony specjalnymi płytkami, odpornymi na różne warunki atmosferyczne oraz działania mechaniczne, które przedstawiają się w tak niesamowity sposób, że nie trzeba już tutaj żadnego tynku, ani malowania domu na jakiś kolor, jakiego przykładowe możesz zobaczyć w serwisie .

Pragniesz zgłębić oprócz tego inne pokrewne posty, ale nie masz pewności, gdzie ich szukać? Spokojnie – przeczytaj więcej w serwisie (http://www.dobroplast.pl/okna-elewacyjne.html).

Płytki te są mocne, eleganckie, a jednocześnie przy własnej nie wygórowanej kwocie na tyle wytrzymałe, że posiadamy gwarancję, że bez żadnego problemu przetrzymają na ścianie naszego domu przez kilkanaście lat. Co więcej są one łatwe do zachowania w czystości, więc posiadamy świadomość, że na ścianach nie rozpoczną pojawiać się nieestetyczne nacieki i odbarwienia.

Ściany z klinkieru mogą być też wewnątrz

cegła klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie chcemy otaczać calutkiego domu tymi płytkami, to wciąż możemy się zadecydować na wykorzystanie ich wewnątrz. Fajnie przedstawiają się ściany z cegły klinkierowej, które połączone są z kolorem szarym, albo białym. Co więcej możemy zrobić jedynie ścianę z kominkiem tymi płytkami, albo część ściany na której powinien wisieć telewizor, a resztę zamalować farbą. Sposobów jest tu rzeczywiście sporo, ogrom ciekawych propozycji na zastosowanie tych płytek mamy szansę wyszukać w sieci, lub poprosić o pomoc architekta wnętrz. Płytki te możemy zakupić gładkie, albo lekko chropowate, co nada naszemu wnętrzu większego uroku. Jakby nie było, trzeba się namyślić, czy nie będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie.

Jest sporo producentów tych płytek

Ponieważ jest wielu producentów tych płytek i równocześnie możemy je znaleźć w różnorakich marketach, to powinniśmy przed ich sprawunkiem dokładnie porównać oferty, tak żeby posiadać świadomość, że korzystamy z tej najlepszej. Dodatkowo warto się natychmiast dopytać, w jaki sposób najlepiej jest dbać o te płytki, tak by mieć gwarancję, że przez wiele lat będą się prezentowały naprawdę wspaniale.