Nie tak dawno , z 10, może 14 lat temu, a więc mniej więcej nie pełne jedno pokolenie do tyłu, kiedy nie byłem już na szczęście nastolatkiem czytało się gazety. Pamiętam, że jako dziewięciolatek zaprenumerowałem swe pierwsze pismo. Niewielu już zapewne pamięta „Świat Młodych”, prekursora dzisiejszej prasy dla młodych. Poczułem się bardzo dorosły. I tak już zostało, aż do czasów kiedy tradycyjna gazeta ustąpiła pola swojej młodszej siostrzyczce w formie elektronicznej.

nowe piękne mieszkanie do odbioru

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Jedno wszakże się nie zmieniło – w dalszym ciągu drukuje się pod koniec gazety ogłoszenia o nieruchomościach, ogłaszane w uzupełnieniach lokalnych. Niewątpliwie najsporzej obecnie jest w takich ogłoszeniach ofert z frazą typu Wrocław mieszkania deweloperskie. Można wyszukać w tym dziale gazety mieszkania w popularnych ostatnimi czasy osiedlach zamkniętych, grodzonych wysokim płotem, z zamkiem szyfrowym, panem ochroniarzem. Zasadniczo samowystarczalne – z własnymi parkami, marketami itp.. Więcej na temat: bulwar drobnera oferta.

Mnie takie miejsca troszkę trwożą. Kojarzą mi się one z zamkniętymi miastami w dawno już przeszłej epoce. Nie wiem czy chcę aby zamienił się w nie Wrocław Mieszkania deweloperskie nie są oczywiście czymś złym, niepokoi mnie tylko trend na izolację. Oczywiście wpisanie w naszej elektronicznej gazecie frazy: ogłoszenia nieruchomości Wrocław przynosi wyniki nie tylko w chronionych gettach ale także w tradycyjnych, czarujących dzielnicach miasta, gdzie można odkryć miejsca w których nieomal czas się zatrzymał, a przeszłość uśmiecha się do nas spokojnie co jej się całkiem nieczęsto zdarza. Czuć w owych miejscach puls życia minionych i dzisiejszych pokoleń. Sprawdź więcej: .

ogłoszenia

Autor: Forrestal_PL
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście dziś gros z nas – gdy czegoś wyszukuje – zasiada do kompa a nie do gazety, mnie jednak trochę żal rannej, papierowej gazety, śniadanka z mocną, czarną kawką oraz świeżą kajzerką. Ale być może robię się powoli zramolałym czterdziestolatkiem, jaki powoli poszukuje utraconego czasu.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię zagadnienia na prezentowany temat, to kliknij na opracowanie (https://tectumgroup.pl/o-nas/), ono na pewno Cię zaciekawi.

Zresztą, nie jestem chyba w tym osamotniony, albowiem modne robią się ostatnio powroty do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czego przykładem mogą być kawiarnie, restauracje urządzone w taki sposób aby naśladować lokale owych czasów, rzecz jasna ze stosem papierowych periodyków do przewertowania.