Spora część ludzie, którzy budowanie domu już przeżyli, zgodnie mówi, że bywa to ciężka przeprawa oraz prawie zawsze zdarzają się opóźnienia.
Własny dom to dla ogromnej liczby osób spełnienie największego marzenia w życiu.

rodzina

Autor: Muffet
Źródło: http://www.flickr.com
dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy się jednak do tego zadania gruntowanie przygotować, gdyż jeśli wydaje nam się, że wszystko pójdzie gładko, to grubo się mylimy. Ten, kto ma już za sobą tego typu projekt, stwierdzi, że niekiedy jest to droga przez mękę. Choć początkowo z reguły wszystko zdaje się być proste. Kiedy kupimy ziemię i wybierzemy wymarzony projekt, to mamy nadzieję, że dalej będzie już z górki.

Sprawdź ten link! To bez wątpliwości świeża publikacja (https://www.harmony-osobowice.pl/o-inwestycji-2/), jest tam dużo użytecznych danych! Zobaczysz, z pewnością się nie zawiedziesz.

A tu dopiero zaczynają się trudności. Najcięższą rzeczą bywa wyszukanie rzetelnych budowlańców, którzy nie naciągną nas na dodatkowe wydatki. Fuszerka niestety jest niekiedy cechą ekip budowlanych o niesprawdzonej historii. Dlatego w tej kwestii powinniśmy wspierać się pomocą znajomych. Warto wybrać najlepszą ekipę, nawet jeżeli będzie droższa. Zaoszczędzi nam to nerwów i pieniędzy. Zwłaszcza jeżeli budowę będziemy obserwować z daleka i jedynie raz na jakiś czas pojawiać się na działce. Z reguły dotyczy to osób, które pracują na pełen etat, a budują się na przykład w innej miejscowości i doglądać prace mogą jedynie w weekendy. Następną istotną sprawą jest postawienie na materiały najwyższej jakości.

To kluczowe, gdyż przecież chcemy zamieszkać w budynku, który nie będzie się sypał — chociażby przez pierwsze 40 lat od wybudowania. Oczekujemy trwałej konstrukcji też do zamieszkania dla naszych dzieci.