Prace budowlane pociągają za sobą wymóg zdobycia profesjonalnego sprzętu. Bez porządnych maszyn nie ma możliwości przygotować powierzchni pod zabudowę, wykopać rowów pod rurociągi i instalacje gazowe, elektryczne czy telekomunikacyjne, ani kłaść szos. Jednak mnóstwo ludzi nie orientuje się w tego typu urządzeniach i nie wie, jakie pojazdy są właściwe do poszczególnych zadań.

Niezastąpiony przy wyrównywaniu nawierzchni asfaltowych

Walec drogowy jest sprzętem nieodzownym przy robotach drogowych. Wyłożenie asfaltu wymaga doskonałego zniwelowania oraz ugniecenia terenu, a po zakończeniu pracy również wygładzenia oraz zagęszczenia asfaltu. Walec drogowy bywa przydatny zarówno przy budowie dróg, jak i podjazdów do budynków mieszkalnych i firm. Dzięki użyciu walca nawierzchnia staje się lepiej ubita i dzięki temu chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Prace budowlane

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym miejscu, gdzie gęsta zabudowa

Roboty budowlane mają miejsce wielokrotnie w ciężkich okolicznościach lub w gęstej zabudowie domów. W takich wypadkach wyśmienicie odnajduje się minikoparka, która pomimo dosyć niedużych gabarytów, może poszczycić się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Minikoparka jest wygodna w transporcie i pozwala przeprowadzać wszelkie roboty połączone z wykopami lub niwelowaniem powierzchni, również w lokalizacji, gdzie duża koparka nie może dojechać.

Pewna i wygodna koparka (koparka lublin) gąsienicowa

Koparki gąsienicowe sprawdzają się podczas wykonywania jakiegokolwiek typu robotach ziemnych i budowlanych. Okazują się niezastąpione w trakcie wykonywania wykopów, niwelowania powierzchni, prac drogowych czy wykopaliskowych. bywa, że ich cechy okazują się pożyteczne w trakcie prac odkrywkowych. Ich walorem jest wysoka stabilność, która daje możliwość, by stosować tego typu maszyny również w trudnym terenie: na zboczach, na brzegach rzek, w kamieniołomach i tym podobnych miejscach. W odróżnieniu od koparek kołowych, koparki gąsienicowe wyposażone są w gąsienicowy układ bieżny, co pomaga minimalizować ryzyko grzęźnięcia i obsunięcia. Z tej przyczyny koparki gąsienicowe polecane są na terenach bagiennych.