Nanotechnologia i ogromne postępy generalnie w technologii i chemii pozwoliły dostarczyć nam całkowicie nowych rzeczy, całkowicie innowacyjnych substancji do najróżniejszych zastosowań. Najpowszechniejszym przykładem są uznawane za jednokrotnego użytku, choć tak naprawdę wcale nie tak słabe reklamówki, które co dzień można nabyć w supermarkecie za kilka groszy, donieść w nich kupione rzeczy do samochodu czy do domu, a potem wykorzystać do innych rzeczy. Dość niedroga rzecz, oczywiście mniej trwała niż płócienne torby czy plecione wiklinowe kosze, z jakim chodzono po sprawunki dekady temu, jednak zawsze w zasięgu ręki, użyteczne także do mnóstwa innych zastosowań.

To ma się rozumieć jedynie przykład, jaki wszyscy znają ze swojego życia. Jednak tworzywa syntetyczne, tanie materiały (sprawdź ofertę: hurtownia budowlana grudziądz) kompozytowe i cała masa innych materiałów, jakich natura w żaden sposób nie mogła nam dostarczyć, jest obecna w naszym życiu i na tym etapie bardzo trudno byłoby sobie bez ich zastosowania poradzić. Takim zastosowaniem są nawierzchnie poliuretanowe, które stosowane są przykładowo na placach zabaw. Posiadają, w odniesieniu do reszty innych propozycji w tego rodzaju zastosowaniu, same zalety: są odporne na uszkodzenia, odporne na wodę, całkowicie niegroźne dla maluchów. Nietrudno je sprzątać, niezwykle łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie da się powiedzieć ani o piachu bądź żwirze, ani o murawie. To fakt, murawa jest użytkowana na stadionach do piłki nożnej, ale jeśli poduma się o wysiłku wymaganym do jej utrzymania i tego, co mogą z murawą zrobić tłumy maluchów, zimny pot opływa każdego zarządcę osiedlowego. W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najlepszych propozycji do zastosowania jako nawierzchnie na place zabaw ().

Interchemol - producent klejów poliuretanowych

Źródło: www.interchemol.com.pl

Oczywiście do boisk, także wyposażonych w syntetyczną nawierzchnię, stosuje się również inne materiały, odpowiednio do tego, czy jest to kort, boisko do piłki nożnej czy też do piłki koszykowej, a także tego, czy boisko jest zabudowane czy nie. Jednak w kwestii placów zabaw poliuretan jest po prostu jednym z najlepszych tworzyw.