Szkło staje się coraz bardziej uznanym surowcem wykończeniowym. Stosowane jest tak i w projektach stricte ozdobnych, jak i użytkowych. Jednakże nie patrząc na zastosowanie, w każdej sytuacji prezentuje się naprawdę elegancko oraz nowocześnie.

Zaprojektuj własny dom (gres na zewnątrz) ze szklanymi motywami

drzwi szklane

Autor: Wiśniowski
Źródło: Wiśniowski

Obecna technologia produkcji szkła pozwala na wyjątkowo zróżnicowane zastosowanie tego produktu w aranżacji wnętrz. Szkło bywa stosowane tak i przy produkcji mebli bądź elementów budowlanych, jak barierki, jak także jako uzupełnienie oraz ozdoba wnętrza. Szklane elementy mogą pochwalić się wyjątkowo lekkim i delikatnym designem, dzięki czemu idealnie pasują do wnętrz wyposażonych w duchu nowoczesnym. Choć na pierwszy rzut oka wydają się bardzo kruche, tak naprawdę są zrobione z mocnego szkła wytwarzanego właśnie na potrzeby budownictwa oraz aranżacji wnętrz, odznaczają się więc należytymi parametrami technicznymi.

Drzwi wykonane ze szkła – czemu nie?
Przesuwne drzwi ze szkła kojarzone bywają przede wszystkim z pomieszczeniami sanitarnymi, jednakże całkowicie błędnie. W ostatnim czasie taki dodatek designerski staje się bardzo popularny. Drzwi przesuwne szklane można stosować w wielu pokojach: garderobach, pokojach sypialnych, salonach, jak także w biurach bądź pozostałych pomieszczeniach reprezentacyjnych. Mogą one oddzielać wybrane pokoje albo prowadzić na korytarz czy taras – to leży jedynie w kwestii wyobrażeń mieszkańców mieszkania. Drzwi można zrobić ze szkła transparentnego albo mlecznego, dostosowując je do charakteru danego pokoju. Współczesne szklane drzwi przesuwne wyróżniają się nowoczesnym, a zarazem eleganckim designem oraz są wyjątkowo solidne.

Szkło ozdobi twoje mieszkanie
Poszukując niebanalnych wykończeń, także należy zwrócić uwagę na urodę szklanych materiałów. Szkło idealnie odnajdzie się w charakterze wypełnień pomiędzy szafkami kuchennymi albo w postaci motywu dekoracyjnego na ścianie czy eleganckich półek na bibeloty. Trzeba pamiętać, że obecnie szkło produkowane bywa w wielu kolorach, jak również bywa zdobione interesującymi wzorkami oraz obrazami. To stwarza niewyczerpane możliwości aranżacyjne dla domu i innych pomieszczeń potrzebujących eleganckiego designu.