Słysząc słowo „szalunki” wielu z nas nawet nie kojarzy, co to ma możliwość być. Tymczasem szalunki są stosowane w trakcie tak właściwie każdej budowy i mają możliwość być stosowane w bardzo wielu lokalizacjach.

Nas dziś jednakże będą ciekawić tylko szalunki zwane „ściennymi”, które to mają istotne zastosowanie przy postawieniu ścian. Jakie? Zaraz się wszystkiego po dowiadujesz, tylko przeczytaj ten felieton!
Freedom Tower

Autor: Little Larry
Źródło: http://www.flickr.com

Ponad wszytko od razu powinniśmy zaznaczyć, iż szalowanie (w ten sposób ogólnie można przezwać proces stawiania szalunków) jest często nazywane również „deskowaniem” no i najczęściej trafiamy właśnie na ta jego drugą nazwę. Deskowanie/Szalowanie może być używane w każdej części wybudowanego domu – stropach, fundamentach, dachach, oraz wewnątrz ciekawiących nas dzisiaj ścianach. szalunki ścienne – jeśli dobrze się im przyjrzeć – to w większej ilości swego rodzaju „szkielet”, który to możemy podzielić na konstrukcje pełne oraz niepełne. To drugie posiadają dodatkowo przerwy pomiędzy deskami. Dobrze jest po zaznaczać, iż deskowanie/szalowanie, najczęściej jest wykonywane z konstrukcji betonowych albo żelbetowych – jest ono wykonywane na czas już z góry określony z przeróżnych asortymentów drewna albo płyt, a później – po już wykonanej robocie – owa konstrukcja jest poddana rozmontowaniu.

Szalunki używane przy ścianach bywają dostępne w bardzo wielu sklepach – warto jest jednak zerknąć też do sieci, w której odnajdziemy niewiarygodnie spory wybór, a także możliwe, iż natrafimy na jakieś promocje. Warto też wiedzieć, iż wiele bardzo teraz popularnych platform, umożliwia nam na kupno szalunków używanych, dzięki czemu możemy bardzo mocno oszczędzić.