Odpoczywamy na różnorodne sposoby. Poniektórzy z nas w sposób aktywny – na rowerze (najakuratniej dostarczanym przez system wypożyczalni miejskiej), czy też wybierając się na daleki, jesienno-zimowy spacerek ewentualnie wyprawę górska. Pozostali wolą bardziej statyczny sposób relaksu. Nie zawsze przed odbiornikiem telewizyjnym ale również z lekturą bądź przykładowo – piekąc ciastka.

sauna, relax

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety zimą relaks bywa cokolwiek utrudniony. Wprawdzie można jak dotychczas co jakiś czas przygotowywać sobie kakao albo gorącą czekoladę. Niestety, podobne przedsięwzięcia mogą spowodować wzrost kilogramów, a to z kolei jest powodem mozolnej pracy mniej więcej w okolicy końca lutego – ostrych treningów fizycznych. Tak to jest gdy przybywa zima.

Ja sam przedkładam relaks przy książce, i tym sposobem pewnego razu przeczytałem opis łaźni fińskiej w jakimś z gruzińskich miast. Pomyślałem sobie natychmiast iż bajecznie byłoby posiadać podobne urządzenie u siebie. Skąd wziąć coś takiego? Od czegóż mamy internet!

Ze wspomnianym kubkiem gorącej czekolady w jednej dłoni wpisałem wyrażenie: producent saun (przeczytaj więcej o firmie: produkty), i całkowite zaskoczenie – oferta tego rodzaju sprzętów jest w naszym kraju niezwykle bogata. Można sobie dajmy na to kupić saunę ogrodową, określmy ją – tradycyjną, zatem skonstruowaną z bardzo dobrego drewna ususzonego. Takowe drewno przez wiele lat jest sezonowane tak iż wilgoć używanego do konstrukcji sauny drewna wynosi blisko 8 %.

Zamawiamy zatem taką rzecz, i już po paru dniach można cieszyć się sauną której niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie ludzkie jest dawno dowiedziony. Używanie sauny bowiem nie wyłącznie wspiera leczenie drobnego przeziębienia. Powszednie korzystanie z tego typu terapii pozwala walczyć z bakteriami oraz normuje ciśnienie pompa do myjki ciśnieniowej krwi (o ile zaraz po skorzystaniu z kąpieli w parze wykonamy zimny prysznic). Nie przypadkiem w Finlandii i w Rosji sauny są ogromnie modne, a na Syberii zabieg ten wpisał się do obyczaju religijnego.

Co jednak uczynić jeżeli nie dysponujemy odpowiednio dużym miejscem w ogrodzie? Producent saun i tutaj znajdzie sposób – mini sauna w domu – wystarczy wolne pomieszczenie … i gotowe. Od teraz można się odprężać jak też kurować w tenże sposób nawet co dzień.