Pojawienie się wilgoci w domu to poważny kłopot. Z pewnością nie należy lekceważyć pierwszych oznak zawilgocenia domu. Wilgoć powoduje zniszczenie budynku, jak również rozwój szkodliwych dla zdrowia grzybów. Powodów zawilgocenia w domu może być kilka. Przeważnie do zawilgocenia prowadzi wadliwe wykonanie izolacji ścian. Warto zaznaczyć, że problem ten występuje także w nowym budownictwie

Często zdarza się, że ściany są wadliwie ocieplone. Zdarza się również, że woda zalewa ściany z powodu uszkodzonej rynny. Niekiedy wilgoć przedostaje się do mieszkania przez nieuszczelnione okna. Wtedy w okresie jesieni możemy się spodziewać typowych problemów z wilgocią. Nie zapominajmy również, że wilgoć kondensuje się w domu, w którym mamy do czynienia ze błędnie działającym systemem wentylacji. Zazwyczaj sami przyczyniamy się do problemy, przykładowo wieszając pranie w łazience lub oszczędzając na ogrzewaniu.

Wilgoć w domu to problem, z którym trzeba szybko walczyć. Oczywiście należy w pierwszej kolejności określić przyczynę jej powstawania. Walkę z zawilgoceniem należy rozpocząć od uszczelnienia okien. Czasami wystarczy nieduża szpara między murem a ramą okienną, by wiatr wtłaczał do środka deszczówkę. Miejsce takiej nieszczelności powinno się w skuteczny sposób uszczelnić.

Nie zapominaj o tym, że masz możliwość przeglądnąć inne interesujące wątki – wystarczy tylko na tej witrynie (https://centrumstyropianu.pl/63-granulat) najechać na podany link.

W tym celu wystarczy kupić specjalistyczną piankę i wypełnić nią szczelinę pod oknem. Dodatkowo zespolić newralgiczne miejsce silikonem.

Jeśli przyczyna tkwi w systemie wentylacji powinniśmy zatrudnić specjalistę, który zbada gdzie należy go udrożnić. Odpowiedni przewiew w mieszkaniu zapobiega nie tylko zbieraniu się wilgoci, ale lecz także hamuje osadzenie się szkodliwych grzybów.

Wilgoć w domu nierzadko zbiera się w miejscach takich jak łazienka. Z tego powodu powinno się dobrze zabezpieczyć te pomieszczenia. Jak to zrobić? Jeśli ściany chcemy wykończyć kafelkami można zainstalować pod nimi przeponę wodochronną. Jest to bardzo prosty sposób, który polega na położeniu na ścianie folią hydroizolacyjną. Fragmenty, na których nie będzie płytek ceramicznych rozsądniej pomalować powłoką malarską odporną na działanie wody. Farby takie są nieco droższe, jednakże warto zainwestować na podobne udogodnienie. Być może za jakiś czas nie będziemy musieli nabywać specyfików do walki z wilgocią.