Mieszkanko od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne a także możemy urządzić je wedle własnych wymogów.
Czasami korzystniej będzie jednakże nabyć lokum na wtórnym rynku, szczególnie że możesz tam znaleźć także oferty w nowym budownictwie.

pierwotny

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Co wybrać? rynek pierwotny czy też rynek wtórny? Z badań wypływa, iż ponad jedna druga rodaków zainteresowanych kupnem nieruchomości bierze pod uwagę jedynie oferty z rynku pierwotnego.

Pamiętaj, że zbliżone teksty, są bardzo blisko. Kliknij tutaj, a pokażą Ci się przydatne informacje (http://www.iw-tom.pl/oferta/kontenery-magazynowe) i dzięki temu dowiesz się więcej detali na opisywany temat.

Swoje postanowienia ankietowani uzasadniają tym, że w mieszkaniach z rynku pierwotnego wszystko jest nowe, obiekt nie wymaga remontów, kupujący sam przesądza o wystroju wnętrza i, że budynki są bardziej schludne i nowoczesne. Pozostałe powody to m.in. nowoczesna infrastruktura, małe koszty eksploatacji, bogatsza oferta a także ułatwienie późniejszej sprzedaży mieszkania.

asortyment

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak mieć na uwadze, iż na rynku wtórnym możemy także kupić apartamenty w nowym budownictwie (np. kilkuletnie), jakie posiadają większość zalet mieszkań od dewelopera. Czasami do kupienia są nawet mieszkanka z drugiej ręki w stanie deweloperskim. Jednakże duża część nieruchomości z drugiej ręki to siedziby nastręczające ponadprogramowych nakładów pieniężnych.

W większości wypadków jest tak, że im starsze mieszkanko, tym większego wkładu wymaga, chociaż od tej zasady bywają rzecz jasna odstępstwa Z jednej strony występuje ryzyko gigantycznego funduszu remontowego, z drugiej z kolei strony wnętrza powstałe w starszych technologiach budowlanych zazwyczaj trudniej będzie ogrzać, co generuje większe opłaty. Część starszych pomieszczeń jest też niepraktycznie rozplanowana, będą mieć na przykład długie oraz nieustawne przedpokoje.