Od ostatniego kwartału ubiegłego roku utrzymuje się tendencja spadkowa w cenach mieszkań w obrocie wtórnym i pierwotnym. Zarówno jeśli chodzi o stare i mieszkania trochę przekracza przeciętny ogólny spadek kosztów nieruchomości. Spójrzmy – w maju odnotowano pięcioprocentową obniżkę. Tendencja ta z dużym prawdopodobieństwem nie zmieni się w miesiącach, bo startują urlopy, okres trudny dla deweloperów.

Koszty mieszkań w stolicy Dolnego Śląska nie są jednak jednolite. W zgodności z zasadą popytu i podaży, są one większe w chętniej wybieranych dzielnicach. Tak jest w przypadku Krzyków, gdzie musimy więcej zapłacić za metr, w porównaniu do mniej atrakcyjnej okolicy. Dla porównania, w dzielnicy Sępolno ciągle widoczna jest stabilna tendencja taniejąca.

dom wielorodzinny

Autor: Monier
Źródło: Monier

Bardziej zamożni klienci cenią sobie bardzo każde nowe osiedle (). Szczególnie atrakcyjne dla zamożniejszych ludzi są odgrodzenie płotem, wygodna infrastruktura i przestronne mieszkania. Deweloper (zobacz również: domy od dewelopera wrocław) () jest świadom dużego popytu na nie, stąd wyceny luksusowych nieruchomości we Wrocławiu nie spadają, a nawet nieco rosną.

Zamykając temat, trwa obecnie dobry okres na zakup własnego lokum we Wrocławiu. Okazji występuje naprawdę bez liku, o czym dowiemy się surfując po sieci. Wpisz do wyszukiwarki frazy nowe mieszania na sprzedaż albo „mieszkania deweloper”, a zobaczysz na własne oczy, jak niebywała jest podaż. Powodzenia w szukaniu wymarzonych czterech kątów!