Kiedy słyszymy hasło rurociąg, to najczęściej myślimy o tym, by ktoś przypadkiem nie odciął nam dostaw gazulub myślimy o tym, że któryś rurociąg Polskę ominął. Jednak w naszym kraju jest sporo rurociągów, a ich awaria to ogromne straty. W związku, z tym firmy zajmujące się robieniem rurociągów dobrze wiedzą, że najlepszym rozwiązaniem są rury z żeliwa sferoidalnego. Żelazo sferoidalne to materiał, który sprawdza się nawet w bardzo trudnych warunkach. Czym jest owe żeliwo sferoidalne? Chodzi po prostu o odlew żelazowo-węglowy. Węglowa część to grafit sferoidalny, który jest w postaci kulek.

rury

Autor: Pfarrei St. Bonifatius Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał ten należy do dość elastycznych, więc posiada wytrzymałość na różnego typu naciski mechaniczne. Z zewnątrz rury (sprawdź też otuliny styropianowe) są chronione powłoką cynkową. Inaczej jest z wnętrzem rur. W chwili, gdy rury są używane do rurociągów wodociągowych, producenci pokrywają je cementem hutniczym. Jeżeli zaś chodzi o rury od kanalizacji to wewnątrz pokrywa się je cementem glinowym. Wiadomo, że należy jakoś ochronić rury przed działaniem wody – czyli , gdy zwiększa się możliwość korozji, a przy ściekach konieczna jest zabezpieczenie przed działaniem ścieków. Zobacz również inne propozycję: ()

Włazy od studzienek kanalizacyjnych

Setki razy widzieliśmy włazy od studzienek kanalizacyjnych i doskonale wiemy, że są one bardzo różne. Pewne włazy żeliwne są kwadratowe inne okrągłe. Wszystko zależy od tego, jakie włazy zostaną zamówione. Firmy wyspecjalizowały się w tworzeniu najlepiej dostosowanych włazów do miejsc wszelakich. Tego typu produkty mają określoną wytrzymałość na różnego typu uszkodzenia. W związku z tym, że jest to bardzo ważny element przestrzeni publicznej. Z tego powodu włazy muszą spełniać określone standardy, czyli mieć certyfikaty, które są w stanie potwierdzić ich wytrzymałość. Wiadomo, że gdy mkniemy samochodem lub jakimś jednośladem, nie chcemy, by przez nieodpowiednio dobrany właz stał się jakiś wypadek. Wejdź na stronę:

rury

Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego, gdy wybierane są włazy trzeba postawić na jakość. Oczywiście, poza samym produktem bardzo ważne jest to, jak konkretny właz zostanie przymocowany. Nie pamiętamy o tym, że jeżeli produkt będzie nieodpowiednio zamontowany to szybciej dojdzie do jego uszkodzenia, a co za tym idzie jest większe prawdopodobieństwo wypadku. Powinniśmy pamiętać, że ludzie też często nie patrzą pod nogi, więc trzeba zadbać, żeby w miejscach, które są przeznaczone dla pieszych też były włazy nad studzienkami kanalizacyjnym.