Biuro architektoniczne to miejsce, jakie musimy odwiedzić wnet po nabyciu działki. Rozumie się samo przez się, iż żadna osoba nie powiązana z tą dziedziną nie będzie miała trafnych kwalifikacji, by sprawować ochronę nad całą budową.

bukowe osiedle

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje

ładowarki

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Projektant to osoba, która zna podstawy budownictwa, a dodatkowo jest specem, gdy chodzi o planowanie domów na rozmaitych działkach.
O ile uda nam się zakupić wielką działkę w obrysie kwadratu bądź prostokąta to nie będziemy posiadali większego kłopotu, albowiem nieomal każdy z dostępnych projektów domu jednorodzinnego będzie najwłaściwszy. Jeżeli ciekawią nas z kolei domy na wąską działkę to jesteśmy w stanie mieć nieco większy szkopuł z ich odnalezieniem. W związku z tym warto byłoby w takim przypadku skontaktować się z architektem, który przygotowuje dla nas indywidualny projekt. Nie ulega wątpliwości, że będzie to trochę droższe, tymczasem musimy pamiętać, iż nie jest to takie bezproblemowe, więc specjalista będzie musiał na to przeznaczyć trochę czasu. Gdy Twoja działka(zobacz stan deweloperski dom) ma jedynie 6-8 ha to wówczas projekty małych domów z garażem winny być dla Ciebie kapitalne. Nie ulega kwestii, że powinieneś zapomnieć o tym, że będziesz posiadał wielki ogród, niemniej jednak ciekawy dom niezaprzeczalnie uda Ci się wybudować. Z początku dasz radę oczywiście zobaczyć dostępne prototypy domów, jednakże finalny projekt dobrze byłoby skonsultować z konstruktorem.

Wiosna się zbliża, w związku z tym warto byłoby przeanalizować temat już teraz. W chwili obecnej są wyprzedaże na rozmaite materiały budowlane, więc może to najlepszy termin.