Jeśli chcemy zbudować dom, należy pomyśleć przyszłościowo.
Nasz dom może okazać się przyjaznym, lecz niezwykle skomplikowanym narzędziem, w którym przyszło nam żyć. Wykorzystane w nim Techniki, głównie IT mogą być dla nas niezwykle przyjazne.
Idea pod tytułem inteligentny dom, nie jawi się niczym świeżym.

na placu budowy

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
sterowanie oświetleniem

Autor: Promo Pixa
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas słyszało zapewne o takim rozwiązaniu. Nie wiemy natomiast tego, że takowemu domowi z każdym rokiem przybywa inteligencji. Najnowsze rozwiązania wydają się dogadzać największym odkrywcom. Dzięki zastosowaniu informacji z czujników i detektorów inteligentny budynek sam dostosowuje się nie tylko do obecności mieszkańców, ale też czynników wewnętrznych i z zewnątrz takich jak przykładowo temperatura, słońce czy wilgotność atmosfery. W ten sposób inteligentny budynek bardzo podnosi komfort życia codziennego jego mieszkańców. Inteligentny dom ma swój odrębny system „dowodzenia”. Za sprawą kompleksowego systemu i sygnałom, które do niego docierają, nasz dom sam umie podjąć odpowiednią decyzję w wielu sferach funkcjonalności.
Przykład nowoczesnego biura

Źródło: lodzdesign.com
Mając na myśli inteligentne rozwiązania dla naszych budynków myślimy głównie o bezpieczeństwie. systemy alarmowe, kontroli, p.szczegóły tutaj lokale handlowe nad morzem sprzedaż lokale handlowe nad morzem sprzedażpoż., czy też dostępu są w ofercie specjalistycznych firm tej branży. Kolejnym istotnym składnikiem naszego inteligentnego domu może okazać się sterowanie oświetleniem Czytaj więcej Przyłączone systemy IT mogą pozwolić dowolnie regulować światłem naszego domu. Automatyczne włączenie i wygaszanie światła to jedynie początek.

Proces może być połączony z pozostałymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą jednego naciśnięcia na pilocie spoczywając na kanapie, potrafimy sterować oświetleniem w całym domu.