Po zimnym okresie samochód wystawiony jest na szereg odmiennych czynników, które są zdolne spowodować pomniejszą lub większą awarię – w efekcie dokonanie przeglądu zarówno samochodu oraz jego wyposażenia nie jest możliwą opcją, ale najzwyklejszą koniecznością.

inwestycji

Autor: Mace Ojala
Źródło: http://www.flickr.com
przegląd gaśnicy
Produkty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Bez przeglądu nie ma się gwarancji, że jedziemy pojazdem, bezpiecznym.

Hej, sprawdź to (http://continuum.biz.pl/), jeżeli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Ryzykowanie życiem i zdrowiem dla krótkoterminowej oszczędności nie będzie dobrym pomysłem. Niezdecydowanych mogą również do serwisu przekonać potencjalne wysokie kary – korzystniej jest zrobić ten odkładany przegląd gaśnicy i mieć spokój. Przegląd gaśnicy właśnie to czynność, za którą każdego roku policjanci upominają kierowców. Prowadzenie auta bez sprawnej gaśnicy jest najzwyklejszym proszeniem się o nieszczęście w przyszłości – nie ma potrzeby kusić losu. Dobrze jest postępować według założenia – lepiej posiadać i nie potrzebować niż nie mieć i w efekcie żałować. Przegląd gaśnicy to jedynie punkt wyjścia przed ruszeniem na letnie drogi, chociaż całościowy przegląd może wiązać się z większymi wydatkami, to oszczędzać na bezpieczeństwie i spokoju jazdy na pewno się nie zwróci. Wielu współczesnych kierowców często mija punkt serwisowy szerokim łukiem – raczej szybciej niż później kłopoty i tak nas dogonią. Jeżeli motywujemy swą decyzję tylko kosztami to dobrze jest pomyśleć jak wielka będzie kwota, gdy odkładane kontrole zaowocują nagłymi postępującymi po sobie usterkami.

Bądź bezpieczny oraz miej środki w przyszłości – dokonaj niezbędnego przeglądu zanim kłopoty podniosą głowę. Odpowiednio wcześniej zrobiony przegląd pozwoli zrobić listę najważniejszych priorytetów, a nie brać się za wszystko od razu.