Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego wydaje się być raczej istotne. Musimy jednak wybrać najlepszy materiał i sposób wykonania.
Najczęściej spotykanym typem elewacji w Polsce bywa tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednakże myli się ten, kto mówi, że istnieje wyłącznie jeden rodzaj tynku. Mamy ich przynajmniej kilka. Oprócz tynku można też wykonać elewację z kamienia lub drewna. Jednak powróćmy do najważniejszej kwestii. Dobrze położona elewacja to ważna podstawa. Warto więc zatrudnić sprawdzonych fachowców. Nie należy w tej kwestii oszczędzać. Za ewentualne sknerstwo będziemy musieli potem zapłacić podwójnie, kiedy będzie trzeba po pewnym czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu zabierzmy się do sprawy, jak należy. Jeżeli zdecydujemy się na tynk, to można wybrać przykładowo akrylowy, mineralny albo silikonowy.

Kliknij ten link i sprawdź tu kruszywa drogowe analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Pierwszy jest bardzo elastyczny, ale słabo przepuszcza parę. Dlatego nie poleca się go na budynki, które były ocieplone wełną mineralną. Drugi jest najtańszy. Jednak nie ma predyspozycji do utrzymania trwałego Koloru. Przez to zazwyczaj robi się go w białym lub gołębim kolorze. I na koniec tynk silikonowy. Jest on bardzo wytrzymały na zabrudzenia, więc stosuje się go głównie na domach, które znajdują się blisko tras szybkiego ruchu lub dzielnic przemysłowych.

Pamiętajmy, żeby decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przedyskutować. Są to dość duże sumy i inwestycję takiego typu robi się na bardzo długi czas. Powinniśmy także przemyśleć sprawę pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.